« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener, Güneş’i söndürdü: 3-1

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Sarı lacivertliler, yaklaşık 2 saat süren filedeki dev maçta Vakıfbank Güneş Sigorta’yı devirdi, rakibine ikinci yenilgisini tattırdı. İyi servis atan Fenerbahçe’de ise Nisa ile Eda yıldızlaştı.

AROMA Bayanlar Birinci Voleybol Ligi’nde Vakıfbank Güneş Sigorta evinde Fenerbahçe Acıbadem’e 3-1 yenilip ikinci yenilgisini aldı. Sarı lacivertliler, pasör Nisa’nın çabuk paslarında hızlı hücumlarla sonuca gitti. Takımın skor yükünü çeken Seda oynamamasına rağmen hücumda sorun yaşanmadı. Fenerbahçe çok iyi servis atıp rakibin manşet almasını engelledi.

Güneş Sigorta’ya gelince, maç süresince iyi manşet alamadığı için hücumda da etkili olamadı. Fenerbahçe pasörü Nisa’nin takımını çabuk oynatması ile blokta da sorunlar yaşadı.

Almanya Milli Takımı’nda 4 numara oynayan Angeline Grün, pasör çaprazında alıştığı yeri yadırgadı ve etkili olamadı. Gününde olmayan Elif’in yerine ikinci sette oyuna alınan kaptan Arzu ile pas organizasyonu düzelmesine karşın manşetten iyi top çıkmaması oyunun akışını değiştirmedi ve Fenerbahçe Acıbadem salondan 3-1 galip ayrılmasını bildi. Günün diğer önemli mücadelesinde ise Beşiktaş, Eczacıbaşı Zentiva’yı 27-25, 25-27, 25-22, 22-25 ve 15-11’lik setlerle 3-2 yendi. Diğer sonuçlar: DYO Karşıyaka-Gazi Üniversitesi: 3-0, Konya Ereğli Bld-T.Telekom: 3-2, Dicle Üniversitesi-Bursa Nilüfer Bld: 2-3, Galatasaray-İller Bankası: 3-2.

SALON: Haldun Alagaş

HAKEMLER: Ümit Sokullu (****), Erdal Akıncı (***)

á V.GÜNEŞ SİGORTA: Gözde (***), Bahar (**), Grün (***), Nikoliç (*), Maculewicz (***), Elif (*) (Nihan -libero *, Deniz *, Duygu **, Arzu ***, Serpil **)

á FENERBAHÇE ACIBADEM: Nisa (****), Anja (**), Çiğdem (***), Marina (**), Vesna (****), Eda (****) (Necla-libero **, Oksana *, Duygu **)

á SETLER: 17-25, 24/26, 27/25, 18/25

á SÜRE: 104 dakika (23-28-31-22)

Bunları da Beğenebilirsiniz