GeriSpor Fener’e süper stat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fener’e süper stat

2000 yılı ekim ayında tamamlanacak Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yeni projesi dün tanıtıldı. Başkan Aziz Yıldırım, kapasitesinin 42 bin kişiye çıkarılacağı stadın yıllık gelirlerini 5 milyon dolar arttıracağını söyledi.

12.5 milyon dolar

Nihat Özbağı ise Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı projesinin, geçen sezon 49 yıllığına kiralanması ile başladığını kaydederek şunları anlattı: ‘‘Sezon sonunda yapımına başlayacağımız stat 12.5 milyon dolara mal olacak. Tribünlerin kapasitesi 42 bin kişiye çıkacak. 2000 yılının Ekim ayında tamamen bitecek olan stat, yıllık gelirimizi 5 milyon dolar arttıracak.’’

Projeyi anlattılar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Başkan Vekili Gürbüz Refioğlu, Yatırımlar ve Projeler Sorumlusu Asbaşkan Nihat Özbağı ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Aziz Yıldırım toplantıda Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yenilenmesiyle ilgili projeyi anlattı.

Divan'a sunulacak

Stadın çok amaçlı bir şekilde baştan sona yenileneceğini kaydeden Yıldırım, ‘‘Bu projenin hayata geçmesi için, önce Divan Kurulu'na sunacağız. Burada da amacımız, kongre üyelerinden bu işi bilen insanların seçilerek, onların yapacağı çalışmalarla ihalenin yürütülmesidir’’ dedi.

Dev proje

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Başkan Vekili Gürbüz Refioğlu ve Nihat Özbağı stat projesini birlikte açıkladılar.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle