« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener’e Atletico Madrid gibi otobüs

FENERBAHÇE yeni formalarının yanı sıra takım otobüsünü de yenileyerek 2012-2013 sezonuna savaşçı bir imajla girecek.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Üzerinde Arda Turan’ın da fotoğrafı bulunan Atletico Madrid takım otobüsünün benzerini yaptıran Fenerbahçe, aracın yan bölümüne futbolcularının dev fotoğraflarını koydu. Kaptan Alex de Souza’ın en ön plana koyulduğu otobüste yeni transferler Kuyt, Egemen, Mehmet Topal, Mousasa Sow, Volkan Demirel’in yanı sıra tüm futbolcular bulunacak. Otobüsün üzerindeki kaplamaya transfer çalışmaları sürdüğü için yeni alınacak futbolcular daha sonra montajlanacak.   Şükrü Saracoğlu stadyumunun garajında tamamen kapalı bir ortamda bekletilen Fenerbahçi’nin yeni dizayn takım otobüsü Süper Kupa maçının oynanacağı Erzurum’a kara yoluyla gidecek. Futbolcular ve yöneticileri Erzurum’a özel uçakla gittikten sonra karayoluyla bir gün önceden şehre gelen yeni takım otobüsü futbolcuları kalacağı otele ve maçın oynanacağı stada götürecek.

OTOBÜSLERİN FOTOĞRAFLARI

BEŞİKTAŞ’IN OTOBÜSÜ NETLEŞMEDİ

Yıldırım Demirören döneminde alt yapıdan sorumlu yönetici Halim Aydın’ın Transay firmasıyla çalışyırdı. Ancak Demirören yönetiminin son döneminde yönetimde yer almayan Aydın, alacakları ödenmediği gerekçesiyle takıma otobüs desteğini geri çekmişti. 2010-2011 sezonunda ise Beşiktaş Ulusoy firmasından kiralanan logosuz otobüsle seyahat etmiş, 2011-2012 sezonunda ise Ulusoy firması tarafından kendilerine tahsis edilen üzerinde Beşiktaş arması bulunan Viseon marka siyah otobüsü kullanmıştı. Bu sezon ise Fikret Orman yönetimi Ulusoy’un otobüsünü Nisan ayında iade etmiş, AYTUR firmasının otobüsüyle sezonu tamamlamıştı. Henüz taşıyıcı firmayı netleştirmeyen Beşiktaş’ın, yönetici Ahmet Kavalcı’nın sahibi olduğu  AYTUR firması ile temas halinde olduğu öğrenildi.

GALATASARAY’IN OTOBÜSÜ KUPALARLA SÜSLÜ

Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray’ın takım otobüsü oldukça forslu. Avusturya’da Wörgl kampına da götürülen otobüs siyah zemin üzerine kazanılan kupalarla süslenmiş. 18 şampiyonluk kupası, 14 Türkiye Kupası, 11 Cumhurbaşkanlığı kupası, Süper Kupa ve UEFA kupalarının yer aldığı otobüsün arka bölümünde ise dev bir Galatasaray arması bulunmakta. Neoplan model otobüs, Ulusoy firması tarafından kulübe tahsis edildi.

DÜNYA DEVLERİNİN OTOBÜSLERİ DE ÇOK ÖZEL

Dünyanın birçok ünlü kulübü de özel otobüslerle seyahat ederek deplasman ve iç saha maçlarına gitmekte. FC Barcelona, Bayern Münih, İnter, Juventus, Arsenal, Manchester City, Manchester Unitet gibi kulüplerin yanı sıra milli takımlar da özel kaplamalarla süslü otobüsleri kullanmakta.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler