« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener, Deniz’i FIFA’ya taşıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sarı lacivertli yöneticiler, Tahkim Kurulu’nun lisansını askıya aldığı milli futbolcu için hakkını sonuna kadar arayacak.

TAHKİM Kurulu’nun G.Birliği ile olan sözleşmesindeki özel maddeye uymayıp 1 milyon Euro’yu ödemeyen Deniz Barış’ın lisansını askıya alması kulübü F.Bahçe’yi harekete geçirdi. Sarı lacivertli yöneticiler, Deniz Barış olayını FIFA’ya taşıyor.

F.Bahçeli yöneticilerin, ‘Bu futbolcuyu Almanya ya da İngiltere’ye gönderip FIFA’dan lisans alarak oynamasını sağlayabiliriz. Bunu mu yapalım? Kaldı ki, FIFA’nın genel eğilimi, futbolcunun oynamasından yana. Bizim federasyon ise tersini yapıyor. Tahkim Kurulu’nun iki üyesi, ‘bu gayri hukuki bir karardır’ diyor.

Eğer böyle bir karar alınmışsa, önümüzdeki sezona yönelik olmalı. Karar tarihinden bu yana Deniz’in yaptığı farklı bir sözleşme yok. Bu adamı bir senedir niye oynatıyorsunuz? Kaldı ki, G.Birliği’nin de böyle bir talebi yok’ diyerek tepki gösterdikleri belirtildi.

İşte karara imza atan Tahkim’in beş üyesi

TAHKİM Kurulu’nun 5 üyesinden 3’ü Beşiktaşlı, 1’i Galatasaraylı, 1’i de Fenerbahçeli. Başkan Samim Ünal, Galatasaray Lisesi mezunu ve kongre üyesi. Selçuk Öztek, Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi ve Fenerbahçeli olarak biliniyor. Gürol Kaymak, Beşiktaş Kulübü’nün eski Başkanı Serdar Bilgili döneminde yönetim kurulu üyesiydi. Ali Turan, Ankara’da avukatlık yapıyor. Beşiktaşlı yönetici Murat Aksu’nun ortağı. Erkan Vardar ise Beşiktaş noteri ve Beşiktaşlı

Bunları da Beğenebilirsiniz