« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener’den yaylım ateş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertli yönetim, yayınladığı basın bildirisinde, G.Saraylı futbolcu ve yöneticileri sert bir dille eleştirip, TSYD maçında çıkan olaylarda, ezeli rakiplerini sorumlu tuttular.

F.Bahçe yönetiminden, son TSYD Kupası maçında çıkan olaylarda sarı lacivertli futbolcu ve taraftarları sorumlu tutan G.Saray'a sert tepki. ‘‘G.Saray yavuz hırsız gibi. Hep suçlular, hem de güçlü görünmek istiyorlar’’ diyen yönetici Necdet Ersoy, sarı kırmızılı takımın geçen yıldan beri hakemler ve federasyon tarafından kollandığını, bu durumun da taraftarın tepkisine neden olduğunu söyledi.

Yönetim kurulunda yapılan yazılı açıklamada ise kısaca şu görüşlere yer verildi: ‘‘Değerli rakibimiz, oyuncularını F.Bahçe'ye karşı olumsuz yönde motive etmekte, sahada son derece kabul edilmez sertlikler yapıp, oyunu çığırından çıkartmakta, hakeme tahakküm etmekte, seyirciyi tahrik etmekte ve müsabaka sonrasında da sütten çıkmış ak kaşık rolüne soyunarak, psikolojik savaş vermektedir.

Biz, G.Saray'ı temsil edenlerin tedavi edemedikleri F.Bahçe fobisine bir anlam veremiyoruz. F.Bahçeli oyuncuların kaburgasını kıran, yerde iken tekme atan oyuncuların, maç sonrası suçlamalarını da evsahibinden baskın çıkma gayreti olarak görüyoruz. Ayrıca, G.Saray yönetimine de olayı kendileri çıkarıp, sonra rakibi suçlama yöntemlerine son vermesini ve amigo yöneticileri kendi bünyelerinde aramalarını tavsiye ediyoruz.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz