« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener’den Ozan Tufan’a 6 milyon Euro

Fenerbahçe, Ozan için 1 milyon Euro daha rakam yükseltti. Trabzonspor’un transferden vazgeçmesi sonrası 19 yaşındaki futbolcu konusunda Kanarya’nın önündeki tek engel, Bursa’nın en az 10 milyon Euro istemesi...

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

OZAN Tufan için, Fenerbahçe’den Bursaspor’a 6 milyon Euro... Yeşil beyazlı kulübün kaynaklarından alınan bilgiye göre sarı lacivertliler, daha önce 5 milyon Euro teklif ettiği Ozan Tufan için teklifini 6 milyon Euro’ya çıkarttı. Milli futbolcu için Fenerbahçe, bu teklifi de yapıp beklemeye geçti.
Sarı lacivertlilerin karşısında iki büyük engel vardı; Trabzonspor’un 8 milyon Euro’luk teklifi ve Bursaspor yönetiminin 10 milyon Euro’dan az bir rakama Ozan Tufan’ı vermek istememesi...

BÖLÜKBAŞI: ‘ALTIN GiBi DEĞERLi’

Ancak bordo mavililerin, Ozan transferinden vazgeçtiği öne sürüldü. Bu durumda tek engel, yeşil beyazlı yönetimin isteği olarak gözüküyor. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, futbolcusunun ‘altın gibi değerli’ olduğunu dile getirdi.
Yabancı sınırlamasının kalkmasının oyuncusunun değerini düşürmeyeceğini belirten Bölükbaşı, “Yabancı sınırı kalktı diye Burak Yılmaz’ın değeri düşer mi? Düşmez. O zaman benim oyuncumun değeri de düşmez. Oyuncum bir altın gibi. Değeri hep aynı” şeklinde konuştu.

‘FUTBOLCULARIMIZIN TALiBi ÇOK’

BURSASPOR Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, “Sadece Ozan Tufan’a değil, futbolcularımızdan Volkan Şen, Şener, Enes ve Serdar Aziz’e de önemli teklifler var. Hiçbirini satmak istemiyoruz. Bursaspor’un gelecek yıl stadı bitecek” derken sözlerini, “Belediye stat gelirlerini bize verecek. Sonrasında her yıl şampiyonluk yarışında olacağız. Türkiye’deki en iyi altyapılardan biri bizde. Kimseyi satmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz