« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener’de N’Diaye sürprizi

Aykut Kocaman, Nancy’nin Senegal asıllı ön liberosunu çok istiyor. Ancak bunun için Cristian ya da Bilica’dan birinin gönderilmesi gerekecek.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’de ön libero için sürpriz bir aday ortaya çıktı. Sarı lacivertlilerde rota, sezon başından beri takip ettikleri oyunculardan biri olan Fransız Nancy takımından Alfred N’Diaye’ye çevrildi. Ancak 10 yabancısı olduğu için Senegalli futbolcuyu transfer etmek için bir yabancı ile yollarını ayırması gereken sarı lacivertliler değişik formüller üzerinde duruyor.

İki formül var

İlk formül; Cristian’ın kendi isteğiyle takımdan ayrılması. Diğeri ise Bilica’nın Türkiye’den bir kulübe kiralanması. Zapatocny’yi transfer etmek isteyen ancak Çek oyuncunun S.Prag’a gitmesi üzerine stoper arayışlarına devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor ısrarla Bilica’yı istiyor.

Bilica kalacak

Buna karşılık Aykut Kocaman da Lugano ve Yobo’dan birinin herhangi bir sakatlık yaşaması durumunda sıkıntıya düşmemek için Bilica’yı kaybetmeyi göze alamıyor. Diğer yandan Fransa U21 takımında da forma giyen Senegal asıllı oyuncuyu çok isteyen Kocaman, bu iki formülden birini uygulayarak N’Diaye’yi kadroya katmayı planlıyor.

N’Diaye kimdir?

- Adı: Alfred N’diaye
- Yaş: 20
- Boy: 1.87
- Ülkesi: Fransa (Senegal asıllı)
- Kulübü: Nancy
- Mevkii: Ön Libero


Bunları da Beğenebilirsiniz