« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener’de 09.00-18.00 mesaisi

Sancaktepe’ye sabah antrenmanından 1 saat önce gelecek olan futbolcular, akşam idmanı bitene kadar tesislerde kalacaklar. Her gün en az bir yönetici tesislerde oyunculara destek olacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de ligin ikinci devresi ile birlikte sıkıyönetim de başlıyor. Sancaktepe’ye sabah antrenmanından 1 saat önce gelecek olan futbolcular, akşam antrenmanı bitene kadar tesislerinde kalacaklar. Yani saat 09.00’dan 18.00’e kadar mesai yapacaklar. Yönetim kurulu üyeleri de tesislerde futbolcuları yalnız bırakmayacak. Her gün en azından bir yönetici Sancaktepe’ye gelerek futbolculara destek olacak. Aykut Kocaman dünkü antrenman öncesi futbolcuları ile bir toplantı yaparak hazırlık kampında herkesten çok iyi bir çalışma beklediğini belirtti.

Kondisyon verecek
“Takım neden ormanda koşmuyor?” şeklindeki eleştirilere, “Ormanda koşu çağdışı. Biz farklı uygulamalarla kondisyon kazanıyoruz” karşılığını veren F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın futbolcuların kalp ritmini yüzde 90’lara çıkartacak özel çalışmalar yaptıracağı öğrenildi. Ayrıca kondisyon çalışmalarına da ağırlık verilecek.

Güiza son anda
Bu arada İspanya’dan dönen Daniel Güiza antrenmana son anda yetişti. Topuğundaki sakatlığı geçmediği için salonda çalışan Okçu’nun,  İspanya’da yapılan yardım amaçlı maçlarda forma giymediğini belirttiği öğrenildi. Sarı lacivertlilerin Slovak oyuncusu Stoch ise ayağındaki ağrılar nedeniyle antrenmana katılmadı.

Geçen sezon da benzer şeyler yaşanmıştı

Fenerbahçe’nin 20 Mart 2010’da oynadığı Gaziantepspor karşılaşması öncesi Başkan Aziz Yıldırım Sancaktepe’ye gelmiş ve o günden sonra sarı lacivertli takım sezon sonuna kadar sıkı yönetim uygulamıştı. Bu dönemde her gün bir yönetici Sancaktepe’ye gelmiş ve futbolcular tam gün mesaisi uygulamışlardı.

Samsun’la hazırlık maçı oynayacaklar

13 Ocak’ta Y.Malatyaspor’la oynanacak kupa maçının ardından Antalya’ya geçecek olan sarı lacivertliler, 22 Ocak’a kadar kamp çalışmaları yapacağı burada, 16 Ocak Pazar günü Samsunspor’la bir hazırlık maçı oynayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler