« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener Cimbom’u dağıttı: 97-80

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbol Ligi'nin iddialı iki takımının buluşmasında, sarı lacivertliler ezeli rakibi Galatasaray'ı ezdi geçti ve, ilk yarıdaki yenilginin acısını farklı skorla çıkardı. Maçın yıldızı 34 sayı atan İbrahim’di.

Tribünde gerginlik Maç öncesi sahaya girmek isteyen bir G.Saray taraftarı polisler tarafından yaka paça tribüne çıkartılırken, ardından bir F.Bahçeli sahanın ortasında bayrak açtı. Maç sırasında sahaya bozuk para ve çakmaklar atıldı.

Basketbol 1. Ligi'nde şampiyonluk yarışındaki iki iddialı takımının dev buluşmasında F.Bahçe, G.Saray'ı eze eze 97-80 yendi ve ilk yarıdaki maçın rövanşını aldı.

İlk dakikalar karşılıklı basketlerle geçerken, çember altından Tabak ile etkili olan F.Bahçe, İbrahim ve Serdar'ın basketleriyle 12-7 önde geçtiği 5. dakika sonrası rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. Orhun'un yokluğunda zorlanan Cimbom, dışarıdan Selim'in üçlükleri, pota altından da Petruska'nın gayretiyle farkın açılmasını önlemeye çalıştı. G.Saray 14. dakikada da 32-32 ile eşitliği de yakaladı. Ancak F.Bahçe İbrahim'in üçlükleriyle devreyi 51-43 önde kapadı.

6 dakikalık seri

İkinci yarıya iyi başlayan F.Bahçe özellikle savunmada oldukça başarılı bir oyun sergiledi ve 6. dakika rakibine sayı imkanı tanımadı. Buna Serdar ve Tamer'in sayılarıda eklenince 25. dakikayı 57-43 önde geçen F.Bahçe farkı giderek açtı. G.Saray son 10 dakika Kerem'in basketleriyle direnmeye çalıştı ancak 38. dakikada 20 sayılık farkı yakalayan F.Bahçe salondan da 97-80 galip ayrıldı.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler