« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener çarpıldı:74-68

Çetin Yılmaz yönetiminde iyi bir çıkış yakalayan İzmir ekibi, Fenerbahçe’yi deplasmanda mağlup etti. Tuborg’da 8’de 6 üçlük atan Wilson galibiyetin mimarı oldu.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
TUBORG Çetin Yılmaz’la yükselişine devam ediyor. İzmir ekibi dün de Fenerbahçe’yi 74-68 yenerek, ilerisi için iddialı bir konuma geleceğinin sinyallerini verdi.

Tuborg Koçu Çetin Yılmaz ve F.Bahçe Antrenörü Aydın Örs daha önceki beraberliklerinden birbirlerinin nefes alış verişini bile bildikleri için bu maçın çok çekişmeli geçeceği belliydi. Ve öyle de oldu. Oyunun sonuna kadar denk bir mücadele seyrettik ve sonunda hata yapan Mrsic maçı Tuborg’a hediye etti.

Dünkü maçta, Çetin Yılmaz 40 dakika süresince tempoyu devamlı düşük tuttu. F.Bahçe’nin oyunu hızlandırıp coşmasına engel oldu. Zaman zaman oyuncular pozisyon icabı hızlandıklarında sarı lacivertliler Tuborg’a yetişti. Ancak temponun düştüğü bölümlerde Tuborg hep öndeydi. Aydın Örs tarafından oyuna baktığımızda, şanssızlığı Kambala’nın 4 faule ulaşıp kenarda oturması oldu. Örs, bu açığı Semih’le kapatmak istedi. Ancak Semih, 10 ribaunt 2 blok yapmasına karşın hücumda Kambala’nın açığını kapatamadı. Aydın Örs de savunmaları değiştirerek maçı başa baş hale getirdiyse de bu gayretleri karşılaşmayı kazanmasına yetmedi.

Maçın yıldızı Wilson’dı

Oyuna gelince ilk periyottan itibaren Tuborg rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. Rahimic ve Traina’nın sayıları İzmir ekibini ilk çeyrekte 21-19 öne geçirdi. 2. çeyrekte F.Bahçe oyunda dengeyi kurdu. Mrsiç’in arka arkaya sayıları, pota dibinden Kambala’nın etkili oyunu ve Tuborg’da Kemal’in yaptığı hatalar bu periyodu 19-16 sarı lacivertlilerin lehine geliştirdi ve devre de 38-37 F.Bahçe’nin oldu.

3. çeyrekte Tuborg, Wilson ve Asım’la tekrar üstünlüğü ele geçirdi. Bu periyot 18-12 Tuborg’un lehine gelişti. Son bölümde müthiş bir çekişme vardı. İzmir ekibinde Wilson inanılmaz bir hücum performansı ortaya koyarken arkadaşı Bell de pota dibinde blok ve ribauntlarıyla galibiyette önemli rol oynadı.

Fenerbahçe cephesinde Stevenson takımını attığı sayılarla öne geçirmesine karşın, Damir Mrsic 2 sayı önde girdikleri son kritik bölümde topu kaptırınca sarı lacivertli takım yenilgiye razı oldu. Bu karşılaşmanın yıldızı, 27 sayı 6 ribaunt ve 4 asistle oynayan Wilson’dı (8’de 6 üçlük). Tuborg bu sistemde oynamaya devam ederse ve pota dibinde oynayan Bell de oyununu bu şekilde geliştirebilirse, İzmir ekibi ligde rakiplerinin korkulu rüyası haline gelir.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: Engin Kennerman (**), Rüştü Nuran (**), Yener Yılmaz (**)

FENERBAHÇE: Mrsic (**) 19, Erdal (*) 3, Stevenson (**) 13, Semih (**) 6, Kambala (**) 9, Rasim (**) 8, Levent (*) 2, Violette (*) 4, Hakan (*) 4

TUBORG: Hakan (**) 10, Traina (**) 9, Wilson (****) 27, Rahimic (***) 15, Asım (**) 7, Kemal (*) 1, Erkan (*) 3, Bell (*) 2

1. PERİYOT: 19-21, DEVRE: 38-37

3. PERİYOT: 50-55

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler