« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener çanak tuttu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Galatasaray, Fenerbahçe'yi kendi sahasında yenerken, Fenerbahçe de, tüm takım olarak ezeli rakibinin bu galibiyetine neredeyse çanak tuttu dersek doğruyu söylemiş oluruz. Her iki takımın da riskten uzak, tedbirli başladığı maçta Galatasaray, kazanmaya daha inançlı gözüküyordu. Nitekim Galatasaray, Fenerbahçe'ye oranla rakip sahada daha çok gol pozisyonu üretti.

Her iki takımın kalecisi de iyi futbol sergiledi. Rüştü çok pozisyon kurtarmasına rağmen Okan'ın atmış olduğu golde bana göre hatalıydı. Taffarel ise hiç hata yapmadan, maçı tamamladı ve Galatasaray'ı sırtlayanların başında geldi.

Orta saha kurgusu yanlıştı

Fenerbahçe, sanki kazanmak için değil de, kaybetmemek için sahaya çıkmıştı. Orta saha kurgusu inanılmaz acemi görüntüler verirken, ileride Moldovan ve Baliç'in yalnız adamlığa mahkum edilmesi, Fenerbahçe'nin kazanma umutlarını silip geçti. Dimas, Erol ve Högh sanki futbol topuna yabancı gibiydi. Erol, topu stop etmesini dahi beceremiyor. Sanki o maçın içindeki bir futbolcu değil de, rastgele formayı giymiş, öylesine bir adam gibiydi. Högh'ün, tecrübesini inkar eden futbolu bizi şaşırttı. Bir de Tayfun anlamsızca ve gayeden uzak bir şekilde sağ kulvarda koşup durdu. Okan'ın attığı ilk golden sonra Fenerbahçe, gardı düşmüş boksöre benzedi. Sarı lacivertlilerde görevini yapmaya çalışan bir tek kişi vardı o da Uche idi.

Kısacası Galatasaray'ı kutlamaktan başka hiçbir sözümüz olamaz. Son sözümüz de hakem Orhan Erdemir'e... Sarı kartlar için cömertse, kırmızı kart göstermekte de o kadar cimri kaldı.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler