« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener büyü bozdu: 1-0

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray derbisinin şokunu atlatan sarı lacivertliler, Trabzonspor karşısında zorlanmadı. Baliç'in mükemmel golüyle 3 puanı alıp, şampiyonluk yarışındaki iddiasını devam ettirdi...

Haftalar sonra seyircisi önüne çıkan sarı lacivertliler ilk dakikalardan itibaren Trabzon kalesine yüklendi. İlk 45 dakika Trabzonspor tek atakla F.Bahçe kalesini yoklarken, evsahibi ekip bir çok gol pozisyonu üretti. İkinci yarıda Trabzonspor oyunu dengeledi, ancak gol bulamadı. F.Bahçe'de Moshoeu'nin bir vuruşunda da top direkten döndü.

Fenerbahçe, şampiyonluk yarışında G.Saray derbisinde aldığı yarayı Trabzonspor karşısında sarıp moral buldu: 1-0. Özellikle ilk 45 dakika sayısız pozisyon üreten sarı lacivertliler bunlardan sadece birini değerlendirebildi. Trabzonspor ikinci yarıda toparlanıp daha etkili bir futbol sergiledi ancak yenilgiden kurtulamadı.

Moldovan kaçırdı

1. Dakika : Moldovan pres yaptı, Tansel'den kaptığı topla ceza alanına sokuldu. Müsait durumdaki vuruşunda kaleci Milosevski topu çeldi.

Baliç'in solu

3. Dakika : Baliç ceza alanı dışından kaleyi cepheden gören pozisyonda sert vurdu. Top direğin üstünden auta gitti.

Kaleyi bulamadı

10. Dakika : Murat sağdan ceza alanına ortaladı. Moldovan kafayla Baliç'in önüne indirdi. Bu futbolcu ceza alanı yayı üzerinden gelişine sert vurdu. Bu kez top auta gitti.

Ve tribünler ayakta...

Dakika 16: Baliç hazırlanış yönünden mükemmel bir gole imza attı. Ceza yayı üzerinde önce Boliç ile verkaça giren Baliç, son olarak Tayfun'un topuk pasıyla buluştu ve sağdan ceza alanına girdi. Çaprazdan sağ ayağıyla vurdu, top ağlarda kaldı.

Trabzon'dan tek atak

42. Dakika : Trabzonspor'un ilk yarıdaki tek atağı gelişti. Kalitvintsev'in pasında Ünal sağdan ceza alanına girdi. Çarprazdan vuruşunu yaparken son anda Serkan araya girip topu kornere çeldi.

Moshoeu direği dövdü

54. Dakika : İlker'in uzun pasında Moshoeu ceza alanına girdi ve şık bir çalımla rakibinden sıyrıldı. G.Afrikalı futbolcunun sert vuruşunda top üst direkten döndü.

Ünal, Rüştü'ye takıldı

70. Dakika : Ünal ceza yayı üzerinden mükemmel vurdu. Rüştü aynı güzellikte 90'a giden topu kornere çeldi.

Uche uzaklaştırdı

81. Dakika : Fatih sol kanatta İlker'den sıyrıldı, yakın mesafeden vuruşunda Rüştü yatarak topu çeldi. Savunmanın uzaklaştıramadığı top ayaktan ayağa dolaştı. Son olarak Uche tehlikeyi uzaklaştırdı.

Osman çizgiden çıkardı

84. Dakika : İlker sağdan Baliç gelişine vurdu. Milosevski'nin tokatladığı topu Osman çizgiden kafayla çıkardı. Yine Baliç vurdu, top bu kez az farkla yandan auta gitti.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler