Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener bize yenilse dağılmıştı

Federasyondaki yöneticilerin çoğunun sarı lacivertlilere yakın isimler olduğunu söyleyen Trabzonspor Başkanı, “Fenerbahçe’yi desteklediklerini kabul etmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre SEL/DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR Başkanı Sadri Şener, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki öğle yemeğinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Şener, “Fenerbahçe bize yenilseydi dağılıp gitmişti” dedi. Bordo mavili kulübün başkanı, “Federasyon, Fenerbahçe’nin yanındaymış gibi hareket ediyor. Bunla ilgili ne söyleyeceksiniz?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:
“Trabzonspor’un şu anki hali şampiyon olmaya fazla fazla yeter. Federasyonun Fenerbahçe’yi desteklediğini kabul etmiyorum, kabul etmek istemiyorum. Ama Federasyon yönetim kuruluna bakarsanız, doğrudur Oradaki Fenerbahçe tandanslı yönetici sayısı fazladır. Biz seçilip hemen Federasyon seçimine gitmiştik, bu nedenle çok fazla katkımız olmadı. Ama mayıs veya haziran ayında bildiğim kadarıyla federasyonun yeni seçimi var. Orada tedbirimizi alırız. Bundan endişeniz olmasın.”
Hilesiz hurdasız lideriz
Buna karşılık hakemler veya diğer kulüpler konusunda açıklama yapmak istemediğini vurgulayan Şener’in, “Biz hilesiz, hurdasız bu puandayız” demesi dikkat çekti. Ayrıca ikinci yarıda aldıkları kötü sonuçların rehavetten kaynaklandığını da dile getiren Trabzonspor Başkanı özeleştiri yapmayı da ihmal etmedi ve “Çok fazla rehavete kapıldığımıza inanıyorum. İkinci yarıda zannediliyor ki, puanlar otomatik olarak gelecek, ama öyle değilmiş.
Bu da bize ders olsun
Karadenizli’nin dediği gibi, ‘Bu da bize ders olsun.’ Her şeyde hayır vardır diyelim. Nasıl puanları biz kazanıp hovardaca harcadıysak yine kazanacak olan bizleriz. 1-2 takviye de yaptık. Umarım mutlu sonu ulaşırız ve Trabzonspor’u Şampiyonlar Ligi’nde görüp şehre iyi bir hava kazandırırız” diye konuştu.

En büyük rakibimiz Bursa

TRABZONSPOR Teknik Direktörü Şenol Güneş, lige bu haftadan itibaren Bursaspor’la eşit olarak başlayacaklarını hatırlattı ve “Herkes Fenerbahçe’yi öne çıkarmaya çalışıyor. Ama asıl rakibimiz Bursaspor” dedi.  Teknik direktör Güneş de son haftalarda yaşanılan puan kayıplarının can sıkıcı olduğunu kabul ederek, “Yarış yeniden başlıyor. Biz Bursaspor’un avantajının fazla olduğunu daha önce de söylemiştik. Ayrıca buna Kayserispor ve Beşiktaş’ın da eklenebileceğini söylüyorum. Bu yarış çok kızışacak” diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler