« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener banka gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bir yılda 65 milyon dolar gelir elde edildi

O bir işadamı... Geldiği günden bu yana güzel de işler yaptı. Fenerbahçe Kulübü O'nunla tarihinin en parlak dönemlerinden birini yaşıyor. Bir tek eksiği kaldı... Şimdi herkes şampiyonluk bekliyor... Aziz Yıldırım'ın tek rüyası 2000 yılının ilk şampiyon takımını yaratmak.

Sözünü tuttu

Başkanlık koltuğuna oturduğu gün verdiği sözlerin büyük bir bölümünü yerine getirdi. 3 ayda 3 ayrı çim saha yaptırdı. Samandıra Tesisleri'ni yeniden ele alıp, modern bir kamp merkezi haline getirdi. Baraka binayı villaya çevirdi. Halı sahalar, parklar ve niceleri.

Tarihi rakam

İki sezonda 2 futbolcuyu 37 milyon dolara pazarladı. Türk futbol tarihinde en pahalı futbolcuları ihraç etti. Okocha'yı PSG'ye, Baliç'i Real Madrid'e satan Yıldırım, haklı olarak devletten vergi iadesi istiyor. Çünkü Yıldırım'ın hesabına göre 37 milyon dolar 30 bin buzdolabı yapıyor.

Para makinası

Türkiye'ye bir anda 37 milyon dolar girmesini sağlayan Yıldırım, takımına bir yılda 65 milyon dolar gelir getirdi. Futbolcu satışından, reklam gelirine. Yayın haklarından, forma reklamına kadar kazandıkça kazanıyor. Şimdi de stad için atağa kalktı.

17 milli var

Bir yıldızı satıyor, 6 yıldızı getiriyor. Kadrosunda 17 milli futbolcusu bulunan Fenerbahçe'nin tek eksiği şampiyonluk. Yıldırım bu sezon özlenen başarının geleceğini iddia ediyor. Çünkü O'nun felsefesinde başarının yolu iyi organize olabilmekten başlıyor. Sadi KEMAL YAŞAR

işte gelirler

TV yayın bedeli 17.5 milyon dolar

Baliç'in satışı 20 milyon dolar

Okocha'nın satışı 17 milyon dolar

Saha içi reklamı 2 milyon dolar

Forma reklamı 2.250 milyon dolar

İdman sahası reklamı 500 bin dolar

PSG tazminatı 825 bin dolar

VİP tribünü geliri 3 milyon dolar

Futbolcu satışı 1.5 milyon dolar

Stadın yemek ihalesi 1.5 milyon dolar
Bunları da Beğenebilirsiniz