Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener Avrupa'da da büyük takım olmuş

Bir dönem formasını giydiği F.Bahçe'yi yakından izleyen Hollandalı, "Takım çok değişmiş. Zico disiplin getirmiş. Avrupa'da başarı için de bu gerekiyor. Bence zaferler yakın" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'de üç sezon forma giyen (2003-04, 2004-05, 2005-06) Pierre Van Hooijdonk, bu dönemde özellikle taraftarların sevgilisi haline gelmişti. Sahadaki sportif başarısının yanı sıra saha dışında da herkesin beğenisini toplayan, F.Bahçe'nin ihtiyacı olduğu anlarda liderliğe soyunup takımı sırtlayan Hollandalı oyuncu, daha sonra Daum'la anlaşamayıp ayrılmıştı. Ancak 'Aziz Piyer'in F.Bahçeliler'in gönlündeki yeri hiç sarsılmadı. Camiadaki herkes bir gün Van Hooijdonk'un F.Bahçe'ye teknik direktör olarak dönmesini bekliyor. Daha doğrusu bunu istiyor.

PSV'YE ŞANS TANIMIYORLAR

Sabah gazetesinin haberine göre, Kanarya'nın Şampiyonlar Ligi'nde PSV ile berabere kaldığı maçtan sonra, herkesin Fenerbahçe'yi konuştuğunu söyleyen Van Hooijdonk, "Hiç kimse İstanbul'daki rövanşta PSV'ye şans tanımıyor. Ben de öyle düşünüyorum. Çünkü F.Bahçe, iki yılda büyük değişim geçirmiş. Zico, müthiş bir taktik disiplin getirmiş. Zaten Avrupa için gerekli olan da bu. Bu ortamı sağlarsanız başarılı olursunuz. Fenerbahçe artık Avrupa'da nasıl oynaması gerektiğini gerçekten iyi biliyor" yorumunda bulundu.

GİDİP ZİCO'YU TEBRİK ETTİM

Takıma bu özellikleri kazandırdığı için PSV maçı sonrası teknik direktör Zico'yu tebrik ettiğini söyleyen Hollandalı, "F.Bahçe'yi çok seviyorum. Özellikle Avrupa maçlarını kaçırmıyorum. Takım artık top kaybetmiyor. Sabırlı oynuyorlar. Her şeyden önemlisi, kendilerine güveniyorlar. Aynı disiplin sürerse Avrupa'da büyük başarıların gelmesi çok uzak değil. F.Bahçe'nin artık Avrupa'da da büyük bir takım haline geldiğini rahatlıkla söylüyorum. Bunu bir tek ben değil, bütün Hollandalılar söylüyor" ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler