« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener alayı

Ezeli rakibi karşısında final serisinin son maçında üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçe, Hoffman ve Pondexter ikilisinin muhteşem oyunuyla sonuca gitti. Mutlu sona ulaştı, zaferi taraftarıyla birlikte büyük bir coşkuyla kutladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Caferağa Spor Salonu'nda Fener alayı

BAYANLAR Basketbol Ligi play-off final serisinin 5. ve son maçında Galatasaray’ı 74-62 yenerek seride 3-2’lik üstünlüğe ulaşan Fenerbahçe, 2007-2008 sezonunun şampiyonu oldu. Seyircisinin de desteğiyle iyi başladığı karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren rakibine üstünlük kuran Fenerbahçe, 1. periyodu 20-12 önde geçti. Dengeli bir mücadeleye sahne olan ikinci periyotta Fenerbahçe ilk çeyrekteki 8 sayılık üstünlüğünün avantajıyla ilk yarıyı 38-31 önde tamamladı. Üçüncü periyoda da iyi başlayan Fenerbahçe 14 sayılık farka ulaşırken, son periyoda 58-46 önde girdi. Fenerbahçe, son periyotta da üstünlüğünü koruyarak karşılaşmayı 74-62 kazanıp, sezonu şampiyon bitirdi.

Yıldırım sakinleştirdi

Maçın final periyodunun son dakikalarında, mola nedeniyle oyunun durduğu sırada Fenerbahçeli taraftarlar, Galatasaraylı yönetici Ahmet Dedehayır’a tepki gösterdi. Protokol tribününe doğru yönelen bazı taraftarları, yöneticilerin engellemeye çalıştığı görülürken, oluşan gerginlikten dolayı Aziz Yıldırım, protokol tribününün diğer tarafından oturan Galatasaraylı yöneticiler Dedehayır ve Şardan’ın yanına gitti ve bir süre bu iki yöneticiyle konuştuktan sonra yerine döndü.

Tribünde yaşanan gerginlikte, hakemler soyunma odasına gitti ve karşılaşma kısa bir süre durdu. Bir ara Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da taraftar grubunun yanına giderek sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan gerginliğin ardından tribünler ile saha arasına çevik kuvvet ekipleri yerleştirildi.

Maç sonu da Galatasaray’a verilecek plaket öncesi tribünlerden yükselen küfürlü tezahüratlar üzerine, Aziz Yıldırım sahaya inerek, taraftarlarını, tezahürata son vermeleri için uyardı.

Kanarya’dan üst üste 3. zafer

FENERBAHÇE
’nin bayan basketbolcuları şampiyonluk ipini göğüslerken büyük mutluluk yaşadı. Play-off final serisindeki 5. ve son maçta Galatasaray’ı 74-62 yenen sarı-lacivertliler ligde 6. kez şampiyonluk ipini göğüslerken, üst üste de 3. kez şampiyonluğa ulaştı.

á SALON: Caferağa

á HAKEMLER: Recep Ankaralı (***), Ahmet Ersan Ergüler (***)

FENERBAHÇE: Birsel (***) 10, Esmeral (***) 7, Pondexter (****) 17, Hoffman (****) 15, Sutton-Brown (***) 12, Nevriye (***) 5, Volnaya (**) 2, Melike (***) 6

GALATASARAY: Esra (**) 9, Işıl (***) 13, Vickie (***) 15, Sophia (***) 12, Petra (***) 9, Sariye (**) 4

á 1.PERİYOT: 20-12, á DEVRE: 38-31 (Fenerbahçe lehine), á 3.PERİYOT: 58-46

á BEŞ FAUL: 35.32 Volnaya (Fenerbahçe), 39.21 Vickie (Galatasaray)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz