« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener, Ajax’a büyük acı yaşattı

Sarı lacivertlilerin, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Ajax galibiyetine geniş yer ayıran Hollanda medyası, Amsterdam ekibinin Türk takımlarına yıllardır kurduğu üstünlüğün sona erdiğine vurgu yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE, UEFA Avrupa Ligi’ndeki ilk galibiyetini Ajax karşısında alırken, performansı Hollanda basınından da övgü aldı.

De Telegraaf Gazetesi, “Ajax’a sert darbe” başlığını kullandığı haberinde Fenerbahçe’nin son dakikada bulduğu golle sahadan 3 puanla ayrıldığını yazarken, Hollanda eki binin futboluyla galibiyeti hak etmediğini belirtti.
AD Gazetesi, “Ajax depresyonda” manşetini atarken, “Türk kulübü Robin van Persie, Nani ve Diego gibi yıldızlarıyla baskı kurduğu maçı Fernandao’nun son dakika golüyle kazandı” cümlesine yer verdi.

‘AJAX HİÇ İYİ DEĞİLDİ’

NOS Gazetesi ise Ajax’ın bugüne kadar Türk takımlarına olan üstünlüğünün sona erdiğini yazan gazete, “Grupta ilk yenilgisini Fenerbahçe’den alan Amsterdam ekibi büyük bir acı yaşadı” ifadelerini kullandı.
De Volkskrant da, Ajax’ın bu sezon Avrupa’da iyi bir görüntü çizmediğinin altını çizerken, “Fenerbahçe iyi bir performans sergilediği maçta Ajax’ı son dakikada yıktı” sözlerine yer verdi.

Mutluluğun resimleri

UZUN süre aralarında soğuk rüzgarlar esen Pereira ile Van Persie artık sıcak görüntüler veriyor. Ajax maçının 72. dakikasında oyundan alkışlarla çıkan Robin van Persie buna tepki göstermek bir yana, önce oyuna giren Fernandao’yu kucakladı ardından da Pereira ile kucaklaştı. Maç sonrasında ise diğer oyuncularla sarmaş dolaş olan Pereira, biraz ilerideki oyuncusunu görüp “Robin” diye seslendi. Hollandalı yıldızın yanına gelmesiyle ikili birbirine sarılıp galibiyeti kutladı. 

(Süleyman ARAT)


Bunları da Beğenebilirsiniz