Eğitim Haberleri

  Fen lisesini kazanan 31 öğrenciye yarım altın

  DHA
  12.09.2013 - 14:13 | Son Güncelleme:

  Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde belediye, Fen lisesini kazanan 31 öğrenciyi yarım altınla ödüllendirdi.

  Eğitime verdiği destek nedeniyle belediyeye teşekkür eden Kaymakam Ozan Gazel, " Kelkit öğrenci sayısı çok fazla olan bir ilçedir. Akademik manada olması gereken yerde değiliz. Ama sürekli başarıyı kovalayan bir durumdayız. 31 öğrencimiz fen liselerine yerleşti. Bu da bizler için gurur verici" dedi.
  Bilginin cehaletin ve karanlığın düşmanı olduğunu ve bu iki düşmanı ortadan kaldırmanın yegane yolunun da bilgiden geçtiğini belirten Belediye Başkanı Muammer Duran da, önceki yıllarda Anadolu liselerine giren öğrencilere ödül verdiklerini hatırlattı, "Kelkit eğitim alanında ciddi başarılara imza attı. 31 öğrencimiz Fen liselerini kazandı. Öğrencileri başarılarından dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum" diye konuştu.
  Konuşmaların ardından Kaymakam Ozan Gazel, Başkan Muammer Duran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse ve Belediye Meclis üyeleri öğrencilere yarım altın hediye etti.
  Kelkit Belediyesi'nin yeni hizmet binası bahçesinde gerçekleşen ödül törenine, Kaymakam Ozan Gazel, Belediye Başkanı Muammer Duran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Köse, Belediye Meclis üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı