Gündem Haberleri

  Fen lisesi için Bakan’ı öğrenci telefonuyla ikna etti

  Nuray BABACAN / ANKARA
  02.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Osmaniye Milletvekili Mehmet Durdu Kastal, Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’ne fen lisesi yapılması için her yolu denedi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu ikna edemeyen Kastal, farklı bir yöntemle sorununu çözdü.

  Meclis kulisinde Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu gören Kastal, elindeki telefonu uzatarak, “Sayın Bakanım sizi arıyorlar” dedi. Kadirli’de yaşayan İsmail Mezretoğlu adlı 6’ncı sınıf öğrencisi, fen lisesi talebini, milletvekiline anlatacağını sanırken, birden karşısında Milli Eğitim Bakanı’nı buldu.

  Çubukçu’yu duyunca şaşırdı

  Önce bakan olduğuna inanmayan ve yanındakilere, “Telefondaki Milli Eğitim Bakanı olduğunu söylüyor” diye şaşkınlığını dile getiren Mezretoğlu, daha sonra kendine gelerek, Kadirli’ye fen lisesi istedi. Mezretoğlu, “Biz çok başarılıyız. Derslerimize çok çalışıyoruz. Fen lisesini hak ediyoruz. Kadirli’ye fen lisesi yaptırın” dedi.

  Oku ve milletvekili ol

  Öğrencinin kendini ifade edişinden etkilenen Çubukçu, aylardır Kastal’a vermediği sözü öğrenciye vererek, Kadirli’ye fen lisesi yapılmasını programa alacaklarını söyledi. Ancak Çubukçu’nun bir şartı oldu. Çubukçu, Mezretoğlu’ndan derslerine çok çalışıp, başarılı olmasını ve Durdu Kastal’ın yerine milletvekili olarak Meclis’e gelmesini istedi. Kastal da “Vallahi ben amacıma ulaştım. O büyüyünce yerimi seve seve ona veririm” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı