Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Femen’izm para için mi

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  23.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Daha önce İstanbul’a bir iç giyim markasının sponsorluğunda gelerek şüphe çeken Ukraynalı kadın örgütü Femen’in, çıplak üyelerine maaş bağladığı Ukrayna’nın “1+1” televizyon kanalı tarafından kanıtlandı. Paranın kaynağı ise meçhul.

  ÇIPLAK eylemleriyle uluslararası üne kavuşan Femen, kendisini “yeni feminizmin” temsilcisi olarak sunuyor. Kiev’den resmi statü alamayınca karargahını Fransa’ya taşıyan Femen’e 1+1 televizyon kanalının kadın muhabiri “gönüllü eylemci” olmak isteyen bir aday kılığında başvurdu.

  Görüşmeye beline kadar çıplak halde çekilmiş fotoğrafıyla katılan muhabirin örgüt için uygun olduğuna karar veren Femen yöneticileri, kendisine bin dolar maaş bağlanacağını da söyledi. Çıplak eylem düzenlenen aylarda ise maaşının ikiye katlanacağı sözü verildi. Bu şartlarla Femen saflarına kabul edilen muhabir, ilk eylemin düzenleneceği Paris’e gönderildi.

  Paris’e taşındılar

  Habere göre Femen, Paris’te tuttuğu ofise de her ay yüklü miktarda kira ödüyor. Bu giderlerin kaynağı ise hala bilinmiyor.  İstanbul’a da bir iç çamaşırı mağazasının açılışı vesilesiyle gelip Ayasofya önünde eylem yapan Femen, geçtiğimiz ay Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir meydanda ahşap bir Ortodoks haçını elektrikli testereyle keserek yankı yaratmıştı. Bu sıradışı eylemden sonra örgüt Fransa’ya taşınma kararı aldı ve Femen üyesi İnna Şevçenko geçen salı günü Paris’teki ofislerinin kurdelesini elektrikli testereyle kesti.

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı