ADIYAMAN HABERLERİ

“Felsefi Anlamda İnsan” Konulu Konferans

IHA
24.02.2015 - 17:21Son Güncelleme :

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜ SOSYAL HİZMET TOPLULUĞU TARAFINDAN VEHBİ KOÇ KONFERANS SALONU’NDA “FELSEFİ ANLAMDA İNSAN” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.

IHA

Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Sosyal Hizmet Topluluğu tarafından Vehbi Koç Konferans Salonu’nda “Felsefi Anlamda İnsan” konulu konferans düzenlendi.
Konferansı Adıyaman Üniversitesi davetlisi olarak gelen Edinburgh Üniversitesi Öğretim Görevlisi Robert Kirkwood verdi. Konferansa Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Din ve Ahlak Felsefesi dersleri veren Kirkwood bu konferansında insan olmanın anlamını tartışmada giriş niteliğinde olan konuları tartıştı. Büyük Britanya ve Avustralya’da çok ses getiren ve her yaştan çocuklara düşünme ve Felsefenin yollarını açan Din felsefesi ve Ahlak felsefesi kitap serisinin yazarı olan Robert Kirkwood objektivizm (nesnellik) ve sübjektivizm (öznellik) örneklerle tanıtılarak öz ve varlık konularını da Filozof Sartre üzerinden tartıştı. Ayrıca Kirkwood Kant ve akılcılık akımına da değinerek tartışmaya açtı.
Konuşulan ve tartışılan bu konuların ardından Edinburgh Üniversitesi Öğretim Görevlisi Robert Kirkwood konferansı bitirerek katılımcılara teşekkür etti. Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özge Özgür’de Robert Kirkwood’a konferanslarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden “Felsefi Anlamda İnsan” Konulu Konferans hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Felsefi Anlamda İnsan” Konulu Konferans haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı