« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Felipe Melo'nun zararı büyük

Galatasaray'a transferi yılan hikayesine dönen Felipe Melo, sarı-kırmızılı takıma dönmeye adeta can atıyor. Kısa sürede taraftarın sevgilisi olması, Türkiye'de el üstünde tutulmasının yanı sıra bunun iki ana nedeni daha var.

Gökhan KARATAŞ / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Brezilyalı futbolcu, Juventus Teknik Direktörü Conte tarafından kamp ve hazlık maçlarının kadrosuna alınmadı. Yani yeni sezonda takımda düşünülmüyor. Diğer yandan Melo, Türkiye'ye transfere gerçekleşmediği taktirde önemli bir gelirden de olacak.

Sambacı, 2009'da 25 milyon euro gibi yüksek bir bonservis bedeli karşılığında Fiorentina'dan diğer bir Serie A kulübü Juventus'a transfer olmuştu. Juventus ile yapılan 5 yıllık mukavelede, ‘oyuncunun kazancı’ olarak belirlenen rakam ise '4.3 milyon euro'ydu.

Juventus'ta yılda 2.6 milyon euro (vergilendirilmiş hali) kazanan Melo, sarı-kırmızılı forma altında üst düzey bir performans sergilediği geçtiğimiz sezon, 3.3 milyon eurosu garanti ücret ve 1 milyon 80 bin eurosu da maç başı olmak üzere toplam 4 milyon 380 bin euro kazandı.

Normal sezon ve Süper Final'de 36 karşılaşmaya çıkan Cimbom'un '10 numara'sı için, galibiyet primleri de eklendiğinde, hesabına yatan rakam yaklaşık 5 milyon euroyu buldu.

Galatasaray'la şampiyonluk sevinci yaşamasının ardından 70 günden fazla süre Amerika’da tatil yapan Melo, çalışmalarını özel bir program eşliğinde İtalya'da sürdürürken, Florya'dan gelecek müjdeli haberi bekliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz