« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Felipe Melo'dan flaş açıklamalar: Mourinho ve pis işler...

Galatasaray'dan Inter'e transfer olan Felipe Melo, İtalyan ekibinin Jose Mourinho döneminde de kendisini istediğini ve transferinin 3-4 kez direkten döndüğünü söyledi. Kariyerinin en iyi dönemini Galatasaray'da geçirdiğini belirten Melo, "Sahada ısırıyorum, pis işleri yapıyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'dan ayrılarak Inter'in yolunu tutan ve yeni takımında çıktığı ilk 3 maçta performansı ile geçer not alan Felipe Melo, Brezilya'ya özel bir röportaj verdi. Sambacı, İtalya ile Türkiye'yi karşılaştırırken, Galatasaray'da geçirdiği günlerin kariyerinin en iyi dönemi olduğunu vurguladı.

Felipe Melodan flaş açıklamalar: Mourinho ve pis işler...
"INTER'LE İLİŞKİM MOURINHO DÖNEMİNDE BAŞLADI"
Mancini'den teklif aldıktan sonra Galatasaray'dan ayrılma kararı aldığını kaydeden Felipe Melo, "Fiorentina'da güzel bir dönem geçirdim ve sonrasında Juventus'ta bir 'adam' ve oyuncu olarak kendimi oldukça geliştirdim. Sonra Mancini ile buluştuğum Galatasaray'a geldim. Birlikte kupalar kazandık ve güzel arkadaşlığımız zaferlerin üzerine inşa edildi. Mancini gibi büyük bir hocadan sonrasında teklif almak çok önemliydi. Inter ile ilişkim, Fiorentina'da oynarken, takımın başında Mourinho'nun olduğu dönemde başladı. 3-4 kez Inter'e gidiyordum, her şey masadaydı ve sadece imza eksikti. Son dakikada araya Juventus girdi ve yolum Juve'ye çıktı. Tanrı'nın planı o zaman öyleydi. Şimdi zamanı geldi ve Inter'deyim" sözlerini kullandı.

Felipe Melodan flaş açıklamalar: Mourinho ve pis işler...
"SAHADA ISIRIYORUM VE PİS İŞLERİ YAPIYORUM"
Inter'in kadrosunda bir başka 'Pitbull' lakaplı Gary Medel'in (üstte) bulunduğu da hatırlatılırken, "Artık takımda daha çok 'ısıracak' oyuncu var. Isırmak için iki kişi var. Medel defansif olarak çok güçlü, taktiksel olarak çok zeki bir oyuncu. Ben yardım etmeye geldim. Taraftarlar beni kaptan olarak çağırıyor. İşimizi yapmaya odaklandık. Sahada ısırıyorum, pis işleri yapıyorum ve topu gol yapabilecek olan Icardi, Perisic ve Jovetic gibi isimlere veriyorum. Şansını bulunca da golümü atıyorum. Pis iş derken, topu çalmaktan bahsediyorum. Tabii ki Neymar ve Messi'nin bunu yaptığını göremeyeceksiniz. Sen temizliği yapmalı ve sonra topu onlara vermelisin. Pis iş derken bundan bahsediyorum" diye konuştu.

Felipe Melodan flaş açıklamalar: Mourinho ve pis işler... GALATASARAY'DAN GİDEN COŞUYOR! MILAN'I YIKTI...

"PITBULL'UM ÇÜNKÜ ISIRIRIM"
"Felipe Melo'nun askerleriyiz" sözü hatırlatılan Brezilyalı, "Bu, taraftarların savaşan, yardım etmeye çalışan oyunculara söylediği bir şey. Komutan, bir takımın oynamasını sağlayan, savaşmasını sağlayan, takımın içinden birisidir. Pitbull'um çünkü ısırırım, başka bir yolu yok. Gerektiği kadar ısır, sahayı ısır..." cevabını verdi.

Mancini'nin kendisinden ısırmayı isteyip istemediği sorulan Sambacı, "O benim özelliklerimi ve güçlü yönlerimi biliyor. Hiçbir zaman bir 10 numara olmayacağım, ancak Tanrı bana iyi pas atma yeteneği vermiş. Topu çalarım, iyi bir pas ya da orta ile oyunu yönlendiririm. Mancini'nin de benden istediği bu. Büyük kulüplerde oynadım, harika oyuncuları vardı. Örnek vermek gerekirse, Galatasaray'daki ilk yılımda, takım kağıt üzerinde favori görülmiyordu, ancak kenetlenmiş bir takımdı ve sonunda şampiyonluğu kazandık" dedi.

Felipe Melodan flaş açıklamalar: Mourinho ve pis işler...
"KARİYERİMİN EN GÜZEL YILLARI GALATASARAY'DAYDI"
Kariyerinin en iyi yıllarını Galatasaray'da geçirdiğini kaydeden Melo, "Galibiyetler ve kupalar açısından baktığımızda, kuşkusuz kariyerimin en güzel yılları Galatasaray'daydı. Türkiye'de çok fazla kupa kazandık ve tarih yazdık. Bugün, 32 yaşında kendimi çok iyi hissediyorum, her geçen gün gelişiyorum, psikolojik olarak da çok iyi durumdayım. 20 yaşındaki o çocuk değilim artık. Alçakgönüllülük ve ciddiyet ile çalışıyorum ve Brezilya Milli Takımı'nın kapılarının bana açılmayı için bekliyorum" dedi.

Felipe Melodan flaş açıklamalar: Mourinho ve pis işler...
"MİLLİ TAKIMA GİDEN YOL INTER'DEN GEÇİYOR"
Brezilya Milli Takımı hedefi üzerine yorum yapan tecrübeli oyuncu, "Şu anda en büyük amacım, kendimi Inter'de kanıtlamak ve süreklilik sağlamak. Çünkü biliyorum ki, Brezilya Milli Takımı'na giden yol bundan geçiyor. Felipe Melo çok sarı kart, çok kırmızı kart görüyor, şöyle, böyle diyorlar, ancak geçen sezon neredeyse 50 maçta, hiç kırmızı kart görmedim. Bu benim oldunlaştığımı gösteriyor ve bu yüzden milli takıma da yardımcı olabilirim. Hayalim Brezilya ile Dünya Kupası kazanmak. bu hayalimin peşinden gideceğim" sözlerini kullandı.

"TÜRKİYE LİGİ FİZİKSEL AÇIDAN İTALYA'DAN DAHA ZOR"
Türkiye ile İtalya'yı karşılaştıran 'Pitbull', "Türk futbolu oldukça sert, zorlu. İnsanlar kolay olduğunu düşünüyor, ancak fiziksel olarak Serie A'dan daha zorlu. İtalya ise daha taktiksel ve Türkiye'de bu biraz eksik. Ancak Türkiye'de de müthiş oyuncular var. Zirvedeki takım, son sıradaki ile oynarken bile sahada çekişmeli bir oyun görebiliyorsunuz" dedi.

"MESSI İLE BAŞA ÇIKMAK İMKANSIZ GİBİ BİR ŞEY"
Sahada karşılaştığı en zorlu oyuncu sorulan Melo, "Messi çok zorlu bir oyuncuydu ve Barcelona'da oynadığı dönemde Eto'o ile de birkaç kez karşılaştım, hızı ile başa çıkmak imkansıza yakındı" derken, Juventus ile oynayacakları maç için G.Saray örneği verdi ve, "Galatasaray'da oynuyorken, Juventus taraftarları ile karşılaştım ve maçı da kazandık. Benim için Juventus maçının Milan ya da Fiorentina maçından farkı yok. Ancak her zaman söylerim şampiyonluğu bu maçlar getirmez, daha küçük görülen maçlar getirir" diye değerlendirme yaptı.

Felipe Melodan flaş açıklamalar: Mourinho ve pis işler...
"İTALYA'NIN EN İYİ FORVETİ BALOTELLI"
Mario Balotelli ile ilişkisi sorulan orta saha, "Balotelli benim için İtalya'nın şu andaki en iyi forveti. Ona saygı duyuyorum. Ancak sahada takımımın en iyisini elde etmesi için savaşırım. Milan deribisnede Balotelli bana sarılmaya geldi. Benim tarafımdan ona büyük bir hayranlık var ve maçta ne yapıyorsam, takımımın iyiliği için yapıyorum" sözleri ile röportajı noktaladı. (sporx)


Bunları da Beğenebilirsiniz