Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Felipe Melo istenmiyor mu?

Bitmek bilmeyen Galatasaray-Melo görüşmelerinde, son günlerde kafa karıştıran soru şu; "Sarı-kırmızılı kulüp, gerçekten Melo'yu istiyor mu?

Kadir ÇETİNÇALI / İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME
Galatasaray'ın geçtiğimiz sezon Juventus'tan kiraladığı Felipe Melo, 3.3 milyon euro garanti ücret ve maç başına 30 bin euro kazandı. Türkiye'de harika bir sezon geçirmesine karşın Brezilyalı yıldız, garanti parasının 2.9 milyon euroya, maç başı ücretinin de 25 bin euroya çekilmesini kabul etti. Juventus ise bonservis bedelinde 13 milyon eurodan 8 milyon euroya kadar geriledi.

Ancak sarı-kırmızılı yönetim, Melo'nun menajerinin istediği komisyonu ve kardeşine kulüp bulunması talebini abartılı buldu.

Rakamların oldukça düşmesi hesaplanınca, Galatasaray'ın bu transferi gerçekten isteyip istemediği sorusu akıllara geliyor. Başkan Ünal Aysal, geçen yıl Riera ile ettiği kavgadan ötürü Melo'yu silmişti. Ancak Fatih Terim'in transfer listesinin en başına Melo'yu yazması, Aysal'ı geri adım atmaya zorlamış gibi gözüktü.
 
Tüm bu gelişmelerin ışığında aradaki 1-2 milyon euroluk fark nedeniyle geçen yıl mükemmel oynamış, taraftarın sevgilisi haline gelmiş bir oyuncunun transferinden vazgeçilir mi? Başka bir deyişle Terim'e rağmen Başkan Aysal ve yönetim Melo'yu gerçekten istiyor mu?

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler