« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Feldkamp: Kadroda yine azalma olacak

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, kadrodan çıkarılan Necati, Hasan Kabze, Cihan ve Orhan'ın ardından kadrodaki azaltmanın devam edeceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan sabah antrenmanının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Feldkamp, “Kadroda azaltmaya gideceğimizi daha önce söylemiştik ve dünkü isimler için gerekli açıklamayı Adnan Sezgin yaptı. Biz hala 29 kişiyle çalışıyoruz. Sakatlıklarından dolayı bizimle birlikte çalışamayan 4 oyuncu daha var. Tabii ki kadroda yine azalma olacak” dedi.

Takımı istediği seviyeye oturtana kadar elindeki oyuncuları değerlendirmek istediğini anlatan Alman çalıştırıcı, “Bazen sayıyı azaltma açısından iyi oyunculardan bile ayrılmamız gerekebilir. Kadroyu mecburen azaltmamız gerekecek. Buraya geldiğimde takımda 36 oyuncu vardı. Avrupa'nın hiçbir takımında hiçbir hoca sezona 36 kişiyle başlamaz. Bu konu benim için kolay değildi, ama sonuçta benim çözmem gereken bir konuydu. Artık geleceğe bakıyoruz” diye konuştu.

"GEDENLER İÇİN KARARI BİZ VERDİK"

Feldkamp, (A) takımdan gönderilen isimlerde yönetimin etkisi olup olmadığının sorulması üzerine, şöyle konuştu:
“Yönetimin bununla ne ilgisi var. Yönetim hiçbir antrenmanı izlemedi. Bu tamamen teknik heyetin kararıdır ve teknik heyet de aldığı kararları yönetimle paylaşır. Futbolcularla çalışacak olan yönetim kurulu değil.”

"TRANSFER İÇİN KONUŞMAM"

Basın mensuplarının transfer çalışmalarıyla ilgili sorularını yanıtsız bırakan Feldkamp, “Transfer gerçekleşmeden bu konuyla ilgili hiçbir şey açıklamak istemiyorum. Gerçekleştiğinde konuşabilirim” derken, “İstiyorsanız size isim vereyim. Bir gün içinde siz satın alıp getirecekseniz, o isimleri de vereyim size” sözleriyle tepki gösterdi.

İsveçli oyuncu Linderoth'un ön libero olarak alınmasına karşın sağ kanatta denendiğinin ve bu bölgede bir eksiklik olup olmadığının sorulması üzerine Alman çalıştırıcı, “Linderoth orta saha oyuncusu olarak alınmadı. Defansif özellikleri iyi olan bir oyuncu. Bu özellikleri çerçevesinde sahanın her yerinde oynatabilirim. Şu an o bölgede oynattığım tüm oyuncalara ihtiyacımız var. Hasan, Barış, Sabri, hepsine o bölgede ihtiyacımız var” dedi.

"SESSİZLİĞE HAZIRLANACAĞIZ"

Karl Heinz Feldkamp, sezon içinde ligde kendi sahalarındaki ilk 5 maçın seyircisiz oynanacak olması nedeniyle sessiz maçlar için hazırlanmaları gerektiğini kaydetti.

Bu akşam yapacakları antrenmanda yeni bir adım atacaklarını ifade eden tecrübeli teknik adam. “Oynayacağımız maçların seyircisiz olması nedeniyle çalışmalarımızda buna önem vermemiz gerekiyor. Bugün öğleden sonra bu yüzden seyircisiz çalışacağız. Basın mensupları da olmayacak. Yavaş yavaş sessiz çalışmalara başlamamız lazım, çünkü statta da bir sessizlik olacak” ifadesini kullandı.

Ayrıca, basın mensuplarına yönelik olarak, “Sizle birlikte çalışmaya alıştım. Şimdi akşam bizimle olamayacaksınız” diyen Alman çalıştırıcıya, basın mensuplarından, “O zaman birlikte yemek yeriz” cevabı gelirken, bunun üzerine de Feldkamp, “Eğer ilk yarıyı iyi geçirirsek birlikte yemek yeriz. Önce yemeği hak etmemiz lazım” diyerek konuşmasını tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler