« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Feldkamp: Hasan ve Nonda oynayacak

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Bordeaux karşısında iyi bir sonuç almak istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karşılaşmanın oynanacağı Chaban Delmas Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Feldkamp, Galatasaray'ın geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux ile yaptığı maçları bildiğini kaydederek, “Geçen sene aldığımız sonuçtan daha iyisini almak için geldik. Bu sene oynayacağımız maçların geçen seneye kıyasla sistemi de değişik. Şampiyonlar Ligi'nde iki maç üzerinden oynanmıştı. Bu turnuvanın kuralı olarak ise tek maç oynayacağız” dedi.

Yarınki karşılaşmayı bir rövanş olarak görüp görmediklerinin sorulması üzerine, “Benim rövanş gibi bir düşüncem yok” diyen Alman çalıştırıcı, “Ama bizim lehimize biterse rövanş da diyebilirsiniz. Geçen seneki sonuçlar sadece benim için bir uyarı. Geçen sene çok pozisyon da üretemediğimizi gördüm. Yarınki maçta üzerinde durmam gereken önemli konularda bir tanesi de bu” diye konuştu.

"HASAN VE NONDA YARIN SAHADA"

Karl Heinz Feldkamp, sakatlıkları nedeniyle yarın takımdaki yerlerini alamayacak olan Hakan Şükür ile Lincoln'ün yerine oynayacak isimlerin belli olduğunu söyledi.

Gizleyecek bir şeyi olmadığını kaydeden Feldkamp, “Lincoln'ün yerine Hasan, Hakan Şükür'ün yerine de Nonda yarın oynayacak. Ayrıca UEFA'da oynayamayan Hakan Balta'nın yerine ise Volkan forma giyecek. Eksikleri hiçbir zaman mazeret olarak görmem. Eğer öyle düşünecek olsam, benim şimdiden mazeretlerim hazır olurdu” ifadesini kullandı.

"BORDEAUX DA GEÇEN SENEYE GÖRE DAHA GÜÇLÜ"

Galatasaray'ın geçen sezon kaybettiği maça oranla Bordeaux karşısına daha güçlü bir kadroyla çıkacağı yönündeki bir değerlendirme üzerine, “Rakibimiz Bonrdeaux de geçen seneye göre daha güçlü” diyen Feldkamp, Bordeaux Teknik Teknik Direktörü Lauren Blanc'ın favori olarak Galatasaray'ı gösterdiğinin hatırlatılması üzerine de, şunları söyledi:
“O soruyu ilk önce kime sorarsanız, ilk bu tür cevabı da ondan alıyorsunuz tabii ki. Sadece takımları değil, oynadıkları ligleri de karşılaştırmak gerekir. Fransa Ligi ile Turkcell Süper Ligi'ni ne kadar karşılaştırabiliriz bilmiyorum. Ayrıca daha fazla yabancı oyuncu da bulundurabiliyorlar kadrolarında. Uluslararası müsabakaları göz önünde bulundurursak, bu kısıtlama Türk takımlarının aleyhine bir durum.”

Ayrıca, grup karşılaşmalarına Bordeaux ile kendi sahalarında oynayarak başlamayı tercih edeceğini, ancak durumun bu şekilde olmadığını aktaran Feldkamp, takımda fazla forma şansı bulamayan Serkan Çalık için, “Serkan'ın performansı düşük değil ama çok kaliteli 3 forvetimiz daha var. Serkan'ın antrenman performansı gayet iyi. O performansı gol vuruşları konusunda biraz daha iyi olsa, şu an olduğu yerden daha iyi olacak. Gördüğüm tek eksikliği o. Önümüzdeki maçlarda takımla birlike sahada izleyeceğimize inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BLANC: "GRUBUN FAVORİSİ GALATASARAY"

Bordeaux Teknik Direktörü Lauren Blanc, grupta favorinin Galatasaray olduğunu söyledi.

Fransız teknik adam düzenlediği basın toplantısında, grubun favorisi olarak Galatasaray'ı gördüğünü belirterek, “Maçı kendi evimizde oynamak bizim için avantaj. Galatasaray, Avrupa tecrübesi de yüksek olan bir marka. Türkiye'nin güçlü ekiplerinden biri. Yarınki maçın sonucu grubun kaderini direkt etkilemez ama ışık tutar” dedi.

Galatasaray'da Hakan Şükür ve Lincoln'ün sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecek olmalarıyla ilgili olarak, “Her ikisi de çok önemli oyuncular” diyen Blanc, “Biz, oyunculara göre değil, sisteme göre oynarız. Hakan Şükür'ü göremeyecek olmaktan dolayı da üzgünüm” diye konuştu.

Ayrıca, sarı-kırmızılı takımın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezon karşılaştıklarına göre daha güçlü olduğunu kaydeden Lauren Blanc, “Galatasaray çok iyi transferler yaptı. Türkiye'deki arkadaşlarım da rakibimizin geçen sezona göre çok daha güçlü olduğunu söylediler” ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler