« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Feldkamp Carrusca'ya taktı

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Carrusca'nın işini ciddiye aldığını düşünmediğini söyledi. Alman çalıştırıcı, dün akşam ve bugün yapılan çalışmalarda yer almayan Lincoln'un ufak bir sakatlığının bulunduğunu belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Takımın yaptığı antrenman sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alman çalıştırıcı, yarın başlayacak yurt dışı kampında İstanbul'daki idmanlara katılan bütün futbolcuların yer alacağını belirterek, “Sakatlıkları bulunan oyuncular burada kalacak. Carrusca'nın da sakatlığı mevcut. Çalışmalarını o da burada sürdürecek. Burada İspanyolca ve Portekizce bilen bir arkadaşımız kendisi ile birlikte çalışacak” dedi.

Bir basın mensubunun, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in, “Orhan ve Cihan'a görüşlerimizi bildirdik” şeklindeki demecini hatırlatması üzerine Feldkamp, şunları söyledi:
"Adnan bey bunu söylemişse, bu onun düşüncesi, benim değil. Öte yandan takımdan gitmeyi düşünen varsa, İsviçre ve Almanya kampında buna karar veririz. Sırf bu iki oyuncu için değil, ihtiyacımız olmayan bir oyuncu olursa bunu da değerlendiririz."

Feldkamp, Song ve Tomas ile ilgili bir soruyu ise şöyle yanıtladı:
"Basında bu iki oyuncu ile ilgili çok şey yazılıp çizildi. Bu konuda herhangi bir problemimiz yok. Çalışmaları devam ediyor. Yazılıp çizilen şeylerden sonra birçok problemle karşı karşıya kalıyoruz. Bir oyuncuya telefonla aranıp bir şeyler söylendiğinde bile kafası karışıyor. Bunun en güzel örneğini Ümit'te gördük. Ümit ile ilgili 3 gün birtakım şeyler yazıldı ve değerlendirmelerde bulunuldu. Bu konuda menajerler daha dikkatli olmalı ve sessiz düşünmeli. Zaten bir transferde en çok parayı menajerler kazanıyor."

"LINCOLN SAKAT"

Alman çalıştırıcı, dün akşam ve bugün yapılan çalışmalarda yer almayan Lincoln'un ufak bir sakatlığının bulunduğunu belirtti.

Bu oyuncunun sağ bacak alt adalesinde ufak bir sakatlığının bulunduğunu kaydeden Feldkamp, “İçeride hem çalışıyor, hem tedavi oluyor. Özellikle dün yaptığımız çalışmada adalesinde bir zorlanma oldu. Biz de daha fazla zorlamamak için hafif bir tempoyla çalışmasını istedik” dedi.

"ALMANYA'DA BÖYLE BİR ŞEY OLSAYDI..."

Feldkamp, kamp kadrosuna almadığı Arjantinli futbolcu Carrusca'nın işini ciddiye almadığını dile getirdi.

Tecrübeli çalıştırıcı, yaş itibariyle çocuğu olarak gördüğünü ifade ettiği Carrusca'nın, bir an önce takımla birlikte çalışmalara başlamasının kendisini sevindireceğini vurgulayarak, “Ama bu uzun sürebilir. Almanya'da böyle bir şey olsaydı, 3 aydan sonra sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilirdi. Ama burada öyle değil. Herhangi bir yaptırım uygulanmıyor. Çok genç bir futbolcu. İşini daha ciddiye almalı. Ama bence fazla ciddiye almıyor” şeklinde konuştu.

"BURAYA GELİRKEN HEYECANLANDIM"

İstanbul'daki çalışmalarda futbolcuları beğendiğini kaydeden Feldkamp, “Buraya gelirken gerçekten çok heyecanlandım. Kolay değil, birçok şey benim için yeniydi. Birlikte çalışacağım antrenörler, oyuncular, sağlık ekibi gibi. Ama çalışmaya başladığımdan itibaren zaman geçtikçe, futbolcuları ve çevremdekileri tanımaya başladım. Futbolcuları beğendim ve bu beni rahatlattı. Beni rahatsız edecek bir şey varsa o da oyuncuların kendi bölgelerinde rekabet edecek olmaları. Bu güzel bir rahatsızlık olur” dedi.

YERLİ SANTRFOR

Alman çalıştırıcı, santrfor alınması konusunda, yabancı kontenjanlarının dolu olduğunu, ancak iyi bir yerli santrforun transfer edilebileceğini söyledi.

Bir basın mensubunun, “Takımda 5 tane santrfor var, neden hala yönetim santrfor arayışında” sorusuna ise Feldkamp, “Evet takımda 5 santrforumuz var. Yabancı kontenjanımız dolu. Yabancı forvetten öte iyi bir yerli olabilir” yanıtını verirken, “Bu Gökhan Ünal olabilir mi” sorusunu da gülerek yanıtsız bıraktı.

Feldkamp, yurt dışı kampından kafileden bir gün sonra İstanbul'a geleceğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz