« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Feldkamp: Carrusca hayal kırıklığı

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heniz Feldkamp, Carrusca konusunda hayal kırıklığı yaşadığını belirtirken, "Hasan Şaş gösterişten vazgeçmeli" dedi. Alman çalıştırıcı, seyircisiz oynayacakları 5 maçı felaket olarak gördüğünü söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karl Heniz Feldkamp, Galatasaray'ın yaptığı antrenmandan sonra Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında takımı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çalışmalarına kontrollü bir şekilde başladıklarını ve futbolcularının kondisyonlarının üst seviyelerde olduğunu ifade eden Feldkamp, "Şimdiye kadar kendi aramızda küçük oyunlar oynadık. Bireylerin kendi aralarındaki uyumu konusunda daha çalışmalarımızın büyük kısmını yapmadık. Çalışmalarımız sürecek. Takımda yapılan transferler benim onayımla oldu. Son olarak Volkan da benim onayımla alındı. Tabii ki bazılarını çok yakın tanımıyor olabilirim. Bilgi eksiğim varsa da ekibimde olanların bilgisi dahilinde onaylar verilir. Bu konuda yapılan çalışmalardan memnunum. Şimdi önemli olan takımdan yanlış adam göndermemektir" diye konuştu.

"ŞU AN ÜZERİNE DURDUĞUM KONU KAMP"

Transfer konusuyla ilgili soruları yanıtsız bırakan Alman çalıştırıcı, “Bundan sonra futbolcu alımı konusunda konuşmayalım. Şu an üzerine durduğum konu kamp. Kampa 28-29 kişi ile gitmeyi düşünüyorum. Bununla ilgili çalışıyorum. Kararımı perşembe günü vereceğim” dedi.

Disiplinli bir yapıya sahip olduğunu ve özel yaşantısında da çok disiplinli davrandığını vurgulayan Feldkamp, şunları kaydetti:
"Ben hep disiplinliydim. Disiplin sözcüğü benim için çok sert bir sözcük. Bunu söylerken, burada yaptıklarımız ve öğretmek istediklerim büyük bir ciddiyet ile yapılmalı. Bütün bunları yaparken de hata yapıyorlar. Hata da yapabilirler ama çalışmalarımızdan onların da zevk almasını istiyorum. Ama aşırı askeri disiplin uygulamıyorum. Buradaki çalışmalarımızın hepsini tatbik etmelerini isteyeceğim. Futbolculara daha çok zaman ayırıp, onları daha yakından tanıyorum. Bu da bana keyif veriyor."

"İSTEDİĞİMİZİ ALAMADIĞIMIZ BİR CARRUSCA VAR"

Karl Heinz Feldkamp, yabancı futbolcuları konusundaki soruları yanıtlarken, takıma bugün katılan Song hakkında yorumda bulunmayacağını, Tomas'ın da ilk idmandan bu yana düzenli çalıştığını ifade ederek, en büyük sorunlarının Carrusca olduğunu belirtti.

Takımlarında 6 yabancının olduğunu, ancak ameliyat olduğu ve tam iyileşemediği için Carrusca'dan kısa süre içerisinde yararlanamayacağını dile getiren Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Carrusca konusunda büyük hayal kırıklığına uğradım. Kendisinden 5-6 hafta sonra faydalanamayacağım. Onu saymazsak 5 yabancımız kalıyor. Bu beni çok üzüyor. Carrusca ameliyat olmuş, kendi ülkesine gitmiş, orada tedavisine devam etmiş. Ama bunların hiçbiri aramıza gelmesine yetmiyor. Burada herkes emeğinin karşılığını alıyor. Hepsi iyi paralar kazanıyor. Ödemelerini yaptığımız oyuncudan faydalanamıyoruz. Bu tür olaylardan dolayı istediğimizi alamadığımız bir Carrusca var.”

"HASAN YA KENDİLİĞİNDEN VAZGEÇECEK..."

Feldkamp, dünkü antrenmanda yaptığı çalımlar nedeniyle kendisini sinirlendiren Hasan Şaş'ın şova yönelik bir oyun sergilediğini ve bundan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.
Şova yönelik bir oyun istemediğini ve sonucun kendisi için önemli olduğunu ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, “Hasan dün tamamıyla gösterişe yönelik oynadı, gol atmak için değil. Önümüzdeki günlerde bunun üstünde duracağım. Bizim o yönde oyuncularla çalışmaya niyetimiz yok. Hasan ya kendiliğinden vazgeçecek, eğer vazgeçmiyorsa zaten oynamayacağı için sorun olmayacak. Bundan dolayı ona kızgın da değilim. Benim doğru bulmadığım bir anlayış. Hasan'a daha önce kimse bunları söylememiş olabilir. Ben onlardan ne istediğimi açık açık söylerim” şeklinde konuştu.

"KALECİLERİMİZİ YAKINDAN TANIMAK İSTEDİM"

Feldkamp, sabah antrenmanında kaleciler ile yaptıkları çalışmada onları yakından tanımak istediğini söyledi.
Alman teknik adam, şunları kaydetti:
"Daha önceden bu 3 kaleci arkadaşımız ile çalışmaya karar verdik. Bugün onları yakından tanımak için beraber olmak istedim. Son durumları ne seviyede diye. Tüm özelliklerini tanımaya çalışıyorum. Kalecinin sahip olması gereken standart hareketleri ve temel hareketleri vardır. Onları yakından görmek istedim. Antrenmanda son penaltı atışında iyi bir şey oldu. 3 kaleci kalede idi. Orada bir arkadaşımızın açıklaması hoşuma gitti. Bana, 'Hocam, biz bir kaleciye atamıyoruz, üçüne nasıl atacağız' dedi. Önümüzdeki günlerde buna benzer çalışmalar olacak. Kaleci antrenmanlarına 3 kişi ile başladık. 2 kaleci ile devam edip 1 kaleciye indireceğiz. Ama zevkli ve eğlenceli oldu. Asıl durumlarını kampta göreceğiz."

Bir basın mensubunun, “Sağ bekteki sorunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz” sorusunu Feldkamp, “Geçen sene kiraya verilen futbolcular vardı. Sağ tarafta sağ ayaklı oyuncularımız var. Oraya çözüm bulabiliriz. Genç takım çalışmalara başladı. Orada bu mevkide iyi şeyler yapanlar olabilir. Dönünce bakacağız” diye yanıtladı.

UEFA KUPASI

Alman çalıştırıcı, UEFA Kupası ile ilgili düşüncelerini de şöyle dile getirdi:
"Takımımız UEFA Kupası'nı geçmiş dönemde kazandı. Ama bana şimdi faydası yok. Kura çekimini beklemek lazım. O zaman oturur düşünürüz. Benim için en önemli sorun seyircisiz oynayacağımız 5 maç. Onları düşünüyorum kafamda, felaket olarak görüyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler