Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Felçli yüzücü yardım bekliyor

Geçirdiği motosiklet kazası sonucu belden aşağısı felç olan milli yüzücü Musa Burak Altun, maddi imkansızlıklar nedeniyle Almanya'da yapılması gereken kök hücre nakline gidemedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Antalya'da 2.5 yıl önce geçirdiği motosiklet kazası sonucu belden aşağısı tamamen felçli kalan Musa Burak Altun, tekerlekli sandalyeye mahkum olmasına rağmen tedavisinin ardından bir yıl önce havuzlara döndü. Kaza yaptığı ana kadar çeşitli yarışmalarda 12 kez şampiyon olan Altun, bu yıl Paralimpik yüzme milli takımına seçildi. Altun, 2012 yılında İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek Paralimpik Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Milli sporcu Altun, yaptıkları araştırmada omurilik felçlilerin dokunma duyusunu artıran, büyük tuvaletini hissetmesini sağlayan bir yöntem olduğunu öğrendiklerini, bacaktan alınan kan hücrelerinin omuriliğe nakledildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Ameliyat ortalama 35 bin Avro'ya mal olacak. Ailem sigortanın sağlayacağı tazminatı kök hücre naklim için kullanacak. Ancak ailem sağlık harcamalarımı karşılamak için birden çok bankadan ferdi kredi aldı. Babamın yüksek faizle aldığı kredi borçları yüzünden tedavi için Almanya'ya gidemedik. Borçlar yeniden yapılandırılırsa ailem biraz daha rahat edecek ve ben de tedavi için Almanya'ya gidebileceğim.”

BAŞBAKAN'A MEKTUP

Şampiyon yüzücü Musa Burak Altun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak geçirdiği trafik kazası ardından felç olduğunu ve yaşadıklarını anlattı. Altun, Başbakan Erdoğan'dan, memur olan babasının tedavi için bankalardan yüksek faizle çektiği borçlarının yeniden yapılandırılmasını istedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz