Gündem Haberleri

  Felçli annesinin parasını çalıp sevgilisiyle yedi

  (a.a.)
  19.01.2006 - 20:52 | Son Güncelleme:

  Gaziantep'te bir genç kız, kendisini 40 günlükken evlatlık alıp büyüten yaşlı ve felçli annesinin 60 bin YTL'sini çaldığı iddiasıyla erkek arkadaşıyla birlikte gözaltına alındı.

  Fatma B, kızı F.B'nin isteği üzerine Alleben Mahallesi'ndeki evini 60 bin YTL'ye sattı ve parayı evindeki çeyiz sandığına sakladı. F.B'nin bir süre sonra evi terk etmesi üzerine çeyiz sandığını kontrol eden Fatma B, sandığın kilidinin kırıldığını ve 60 YTL'nin alındığını fark edince polise haber verdi.

  Gaziantep Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri, F.B. ve erkek arkadaşı olduğu belirlenen Zeki G'yi gözaltına aldı. Yapılan soruşturmada, F.B'nin, çeyiz sandığından çaldığı 60 bin YTL'yi pencereden Zeki G'ye attığı, daha sonra zanlıların parayı birlikte harcamaya başladıkları belirlendi.

  Geçirdiği felç nedeniyle yürüyemeyen Fatma B, parasını teslim alması için getirildiği Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde, F.B'yi 40 günlükken evlatlık olarak aldığını ve nüfusuna kaydettirdiğini söyledi. “Ona verdiğim emeklerim haram olsun” diyen Fatma B'ye 58 bin 965 YTL'si teslim edildi. Zanlıların paranın kalan bölümünü harcadıkları kaydedildi.

  F.B. ve Zeki G'nin Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından adliyeye gönderilecekleri bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı