Gündem Haberleri

  Felç eden eş yumruğuna 140 bin YTL tazminat

  DHA
  26.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yedi yıl önce eşinin attığı yumrukla sol tarafı felç olan 29 yaşındaki Hafize Başiş, eşi aleyhine açtığı davada 140 bin YTL tazminat kazandı

  ADAPAZARI’nda 1998 yılında eşi Ekrem Başiş ile tartışan 29 yaşındaki Hafize Başiş, ensesine aldığı yumruk darbesiyle felç oldu. 1 çocuk annesi Hafize Başiş, olayın ardından İngiltere’de tedavi görmek amacıyla eşi aleyhine Adapazarı 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde tazminat davası açtı. Başiş, çocuğunu da alarak eşinden ayrı yaşamaya başladı. Daha sonra boşanma davası da açan Başiş’in bu davası ise henüz sonuçlanmadı. 2 yıl süren yargılama sonrasında mahkeme, dayakçı kocanın eşine 93 bin YTL maddi, 10 bin YTL manevi olmak üzere toplam 103 bin YTL tazminat ödemesine karar verdi.

  Ancak Ekrem Başiş, Yargıtay’a temyiz başvurusunda bulundu. Yargıtay da yerel mahkemenin verdiği kararı onaylayınca karar kesinleşti ve eşinin yumruğuyla sol tarafı felç olan Hafize Başiş, yasal faizleriyle birlikte 140 bin YTL para aldı. Kararın ardından Hafize Başiş gazetecilerle görüşmek istemedi. Hafize Başiş’in avukatı Kubilay Köse, müvekkilinin tek umudunun yürüyebilmek olduğunu kaydetti. Avukat Köse, "Müvekkilim kazandığı parayı eski sağlığına kavuşmak için kullanacak" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı