Dünya Haberleri

  Fehriye’nin ifadesi alındı

  Hürriyet Haber
  02.04.2004 - 01:50 | Son Güncelleme:

  Brüksel Savcılığı Sözcüsü Lieve Pellens, Belçika’da terör örgütü DHKP-C’ye yönelik olarak düzenlenen operasyonda, Interpol tarafından aranan bir Türk’ün tutuklandığını bildirdi.

  Sözcü, operasyonlara ilişkin dosyada Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal’ın adının da geçtiğini, bu nedenle çok sayıda zanlı gibi sadece ifadesine başvurulduğunu bildirdi.

  Polis kaynakları da, Fehriye Erdal’ın ifadesine başvurulduğunu doğruladı. İfadesi alınanlar arasında, Özdemir Sabancı cinayeti sanığı Fehriye Erdal dışında, Brüksel’de eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem’e Avrupa Parlamentosu’na girerek hakaret eden örgüt üst düzey yöneticilerinden Baha Kimyongör ve Brüksel Conrad Otel’de eski Başbakan Mesut Yılmaz’a bir mektup vermeye kalkışan Musa Asoğlu da bulunuyor.

  Savcılık kaynakları, terörist Fehriye Erdal’ın, Belçika’da işlediği suçlardan dolayı yargılanması çerçevesinde, yeri gizli tutulan bir evde 2002 yılından beri gözaltında barındırıldığını tutuksuz yargılamasının devam ettiğini belirtiyorlar.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı