Gündem Haberleri

  Fehmi Çoşan'dan açıklama

  Hürriyet Haber
  29.10.2008 - 15:15 | Son Güncelleme:

  09.05.2008 tarihli, gazetenize ait internet sitesinin ana sayfasında yayınlanan ‘’Atletizm camiasında taciz skandalı ‘’başlıklı haber, müvekkilim Fehim Çoşan’ın şeref ve haysiyetini ihlal edici ve gerçeğe aykırı haber niteliğindedir.

  1.Haberde bahsedilen şu ifadeler tamamen gerçek dışıdır. ‘’Burhan Felek Atletizm Sahası’nda
  Antrenman yapan S.D antrenman bitiminde hocası F.C tarafından eve davet edildi.’’ ‘S.D., hocasından, ‘’meyve suyu istedi’’.Sohbet devam ederken S.D.’nin başı döndü. Hocası meyse suyuna alkol katmıştı. S.D hocasından sarhoş olduğunu hissettiği anda hocası F.C ona tecavüz etmeye kalkıştı. Bağrınca hocası panikledi ve susturmaya çalıştı .S.D. evden koşarak çıktı ve bir taksiye binerek evine geldi.Ailesine anlattı. F.C öğrencisine ‘’Şikayetini geri çek, evi üzerine yaparım’’dedi.

  2 İddia edilen olay günü S.D ile müvekkilim Fehmi Çoşan, Erdoğan Demirören stadında antrenman yapmak için buluşmuşlardır.

  3 Haberde bahsedilen, S.D.’nin meyve suyuna alkol kattığı ve S.D.’nin bu sebeple başının döndüğü gibi ifadeler tamamen gerçek dışıdır.Olay günü S.D. alkollü bir içecek veya içine alkol katılan bir içecek içmemiştir.

  4 Haberde bahsedilen , müvekkilim Fehmi Çoşan’ın S.D’ye tecavüz etmeye kalktığı ve devamında, S.D.’nin bağırması ve müvekkilimin panikleyip S.D.’yi susturmaya çalıştığı, iddiaları tamamen gerçek dışıdır.Olay günü böyle bir şey yaşanmamıştır.

  5 Haberde bahsedilen, S.D.’nin evden koşarak çıktığı ve taksi ile evine gittiğini anlatan ifadeler de gerçek dışıdır.Olay günü S.D.’yi evine müvekkilim bırakmıştır.

  6 Haberde bahsedilen, müvekkilimin S.D.’ye şikayetini geri çek, evi üzerine yaparım dediğini iddia eden ifadeler müvekkilimin şeref ve hasiyetimi ihlal edici ve gerçeğe aykırı bir haber niteliğindedir.

  Bu şekilde yapılan haber ile, yayın ilkelerine aykırı, gerçek dışı ve müvekkilim şeref ve haysiyetini ihlal edici yayın yapıldığı aşikardır.Bu konuda ceza ve hukuk mahkemelerine başvuru hakkımızı saklı tutuyoruz.Bu cihetle Basın Kanunu’nun 14 ve 19. maddeleri gereğince bu tekzip meddenin haberin yayınlanmış olduğu birinci sayfada aynı karekter ve büyüklükte ve aynı renk  ve puntolarla resimli olarak yayınlanmasını vekaleten talep ederiz. 12.05.2008

  Fehmi ÇOŞAN
  Vekili
  Av. Mehmet Emin ÖNDER

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı