Ege Haberleri

  Fehmi Amca açılımı

  Hürriyet Haber
  22.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tam 27 yıl aralıksız kulüp müdürü olarak hizmet verdikten sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden görevine son verilen Fehmi Çelikaltay'a yeni hazırlanan VIP tribününde Hanri Benazus, Kemal Zorlu, Orhan Cura gibi isimlerle birlikte özel koltuk tahsis edildi.

  TÜRK futbolunda geleneklerine en bağlı kulüplerden biri olan Altay'da yaklaşık iki yıl önce tüm camianın vicdanını rahatsız eden bir karar alınmış, aralıksız 27 yıl kulüp müdürlüğü yapan Fehmi Çelikaltay'ın görevine gerekçe gösterilmeden son verilmişti. Dönemin başkanı Nafiz Zorlu'nun, ’’Yönetimin felsefesi ile ilgili bir tercih’’ sözleriyle yorumladığı bu uygulamanın açtığı yara 2.5 yıl sonra onarıldı. Camianın ’’Fehmi Baba’’ olarak tanıdığı Çelikaltay'a yeni hazırlanan VIP tribününde kulübün en önemli isimleriyle birlikte özel koltuk tahsis edildi.

  YARALARIM SARILDI

  Başkan Niyazi Konuşmaz'ın önerisiyle alınan karar doğrultusunda VIP tribününde geçmişte birlikte çalıştığı Erdoğan Tözge, Hanri Benazus, Kemal Zorlu, Nafiz Zorlu, Hayri Yorgancıoğlu, Ender Türk, Ahmet Ertem ve Orhan Cura gibi sembol isimlerle birlikte oturacak olan Çelikaltay, ’’Çok mutluyum. Çünkü o dönemde büyük haksızlığa uğradım. Bir anda boşluğa düştüm. Sağlığım bozuldu. En değerli varlığımdan koparıldım. Bu jest, yaralarımı biraz olsun sarmamı sağladı. Yönetime teşekkür ediyorum’’ dedi.

  CAMİADAN TALEP GELDİ

  Fehmi Çeliktaltay'ın Altaylılığı tartışılmayacak önemli bir isim olduğunu söyleyen Başkan Konuşmaz, alınan kararda camianın isteklerinin de rol oynadığını belirterek, ’’Tek amacımız, yıllarını bu kulübü harcamış bir insanı onore etmekti. Her yönetimin istediği kişilerle çalışma hakkı vardır. Bu karar, onlara karşı bir tavır değil. Sadece geçmişte yaşanan kırgınlıkların unutulmasını istedik. İnsanlar öldükten sonra değil, yaşarken de anılmalı’’ şeklinde konuştu.

  BAŞKAN AYRIMI YOK

  Son dönemde başkanlık yapmış Ahmet Taşpınar, Erdinç Altınyeleklioğlu gibi isimlere VIP tribününde yer ayrılmaması yolundaki eleştirilere de yanıt veren Niyazi Konuşmaz şunları söyledi: ’’Ahmet Taşpınar ve Erdinç Altınyeleklioğlu maçlara sürekli gelen, camianın içinde olan isimler. Aynı şekilde Mehmet Erdoğan da bu durumda. Biz kulüpten uzaklaşmış isimleri bu şekilde aramıza çekmek istedik. Ayrıca biraz yaş faktörünü de dikkate aldık. Bu kulübe hizmet etmiş herkes bizim için saygıya değerdir.’’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı