« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federer'e 2. şok

Dünya klasmanının 1 numarası İsviçreli raket Roger Federer, Cincinnati Masters 2. turunda karşılaştığı Andy Murray'a yenildi ve elendi. Bu yıl Federer'i yenen ikinci raket olan İngiliz Murray, büyük bir sürprize imza atarken kariyerinin de en büyük zaferini kazanmış oldu.

Hürriyet İnternet
SON GÜNCELLEME

ATP Cincinnati Masters'a gelene kadar bu yıl sadece bir kez yenilen İsviçreli Roger Federer,  beklenmedik bir şekilde turnuya daha 2. turda veda etti. Genç rakibi karşısında ilk seti 7-5 kaybetti. Herkes ikinci sette Federer'in ağırlığını koyacağını beklerken, bu seti de 6-4 kaybetti ve elendi.

Federer en son yenilgisini geçen yıl oynadığı Fransa Açık yarı finalinde İspanyol raket Rafael Nadal'a karşı almıştı. Federer, geçen hafta Toronto Masters'da kupa sevinci yaşamıştı.

Karşılaşma sonrası Federer, "Biraz gerçekçi olacaksınız. 13 günde arka arkaya 12 masters maçı oynamak ve hepsini kazanmak biraz imkansız" dedi.

Kariyerinde 8 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Federer'i eleyen 19 yaşındaki İngiliz raket Murray ise "Açıkça söylemek gerekirse bu benim için çok özel. Böyle bir zaferi bugün yaşamayı beklemiyordum" dedi.
Murray, 3. turda, 15 numaralı seri başı Rus raket Dmitry Tursunov'u 6-3 ve 6-4'lük setlerle eleyen Robby Ginepri ile karşılaşacak.

Dünya klasmanının 2 numarasındaki İspanyol Rafael nadal ise Koreli  Hyung-Taik Lee'yi 6-4 ve 6-3'lük setlerle yenerek 3. turda Alman  Tommy Haas'ın rakibi oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz