Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federer'den bir rekor daha

17. Grand Slam şampiyonluğunu kazanarak dünya sıralamasının zirvesine çıkan Roger Federer, bir rekora daha imza attı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tecrübeli tenisçi, Pete Sampras'ın en uzun hafta bir numarada kalma rekorunu kırdı.

İki buçuk yıl aradan sonra ilk Grand Slam şampiyonluğu için Wimbledon’da korta çıkan İsviçreli, Andy Murray’i 4 sette geçerek kupaya uzanmıştı. Wimblodon’da 8., toplamda da 17. Grand Slam zaferine ulaşan Federer, kendisine ait bu ulaşılması güç rekoru geliştirmişti.

Geçen hafta kazandığı Wimbledon zaferi ile 1 numaralı koltuğu ele geçiren Roger Federer, bu hafta açıklanan sıralama sonucu, 286 hafta ile yıllardır bir hafta gerisinde olduğu Pete Sampras’ın “en çok hafta 1 numarayı elinde bulundurma rekorunu” da kırmayı başardı.

eurosport'un haberine göre; tecrübeli tenisçi bu durumla ilgili duygularını; “Tekrar bir numara olmak mükemmel, çocukluk kahramanım Pete Sampras’ın rekorunu kırmaktan ise büyük gurur duyuyorum, hep bunu hayal etmiştim” şeklinde ifade etti.

Ağustosta 31 yaşına girecek olan Federer, Andre Agassi’den sonra bir numarayı elinde bulunduran en yaşlı isim ünvanının da sahibi olacak. Şu an bulunduğu yaştan çok memnun olduğunu söyleyen İsviçreli; "20 ya da 25 yaşındaki halimden farklı hissediyorum, hala yapabileceğim şeyler var ve bu durumun tadını çıkarıyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz