« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federer, Sampras'ı galibiyetlerde yakaladı

Wimbledon'ı 7. kez kazanarak Pete Sampras ile şampiyonluk sayısını eşitlemek isteyen tek erkeklerde 3 numaralı seribaşı Roger Federer, Belçikalı Xavier Malisse'i 3-1 yenerek, Sampras ile Wimbledon'daki galibiyet sayılarını eşitledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Malisse maçıyla birlikte Wimbledon'daki 63. galibiyetini elde eden İsviçreli tenisçi, Sampras'ın 63 galibiyet ve 7 mağlubiyet rekoruna ortak oldu. Wimbledon'da en fazla maç kazanan tenisçi 84 galibiyetle Jimmy Connors olurken, 71 galibiyetle Boris Becker ikinci, Sampras ve Federer ise 63 galibiyetle üçüncü sırada yer alıyor.

Turnuvanın 4. tura yükselen en yaşlı iki raketinin karşılaştığı maçta Federer, tie-break'e giden ilk seti 7-6 kazandı. İkinci setin 3, 5 ve 7. oyunlarında servis kıran İsviçreli tenisçi, seti 6-1 kazanarak, durumu 2-0 yaptı.

2002 yılında Wimbledon'da yarı final oynayan Malisse üçüncü seti 6-4 alarak umutlanırken, Federer dördüncü seti 6-3, maçı da 3-1 kazanarak, çeyrek finale yükseldi.

Federer, 33. kez çeyrek finalde

Roger Federer, Belçikalı Xavier Malisse karşısında aldığı 3-1'lik galibiyetin ardından kariyerinin 33. çeyrek finaline yükselme başarısını gösterdi.
İsviçreli tenisçi, 2004 yılında Fransa Açık'ta 3. turda elenmesi sonrasında aynı yıl Wimbledon'dan başlayarak tüm Grand Slam'lerde çeyrek final gördü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler