"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Federer’i basit hatalar yaktı

ERKEK tenisinde son dönemin iki ezeli rakibi Rafael Nadal ile Roger Federer, dün 27. defa karşı karşıya geldi.

Daha önceki 26 maçın 17’sinde olduğu gibi Nadal kazandı ve Avustralya Açık’ın finaline adını yazdırdı. Toplam 3 saat 42 dakika süren karşılaşmayı 6-7, 6-2, 7-6 ve 6-4’lük setlerle galip bitiren İspanyol tenisçi, kariyerindeki 15. Grand Slam finaline yükseldi.
Dünkü maçın ilk setinde şunu net biçimde gördük; Federer iyi olduğu ve gerçekten istediği zaman Nadal’ı etkisiz hale getirebiliyor. File önüne çıkıyor, beklenmedik kısa toplar atıyor ve Nadal’ı sürekli koşturuyor. Vuruş çeşitliliği ve anlık strateji sergileme yeteneği, Federer’i her zaman Rafael Nadal karşısında favori yapıyor.
“Madem o kadar üstün, neden son maçı kaybetti?” soracak olursanız, cevabı basit: Federer’in eski hırsı ve istikrarı yok, oyunu aynı tempoda götüremiyor. Dünkü maçta yaptığı 63 basit hata da oyuna iyi konsantre olamadığının en somut göstergesi.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI