« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federer gözünü ABD Açık'a çevirdi

Cincinnati Açık finalinde Novak Djokovic’i mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Roger Federer, Amerika Açık için iddialı konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

21. Masters zaferini yaşayan ve bu alanda İspanyol tenisçi Rafael Nadal’ın rekoruna da ortak olan Federer şampiyonluğunun ardından duygularını şu şekilde ifade etti:

“Benim adıma inanılmaz bir turnuva oldu. Uzun bir toprak ve çim sezonundan sonra buraya gelmek, ve bu performansı sergilemek… Biraz şaşkınım. Novak da benzer şeyler söyledi. o da, Toronto’da zafere ulaşıp burada da finale yükseldi. Dünya 1 ve 2 numarası için bile, hemen bu kadar iyi oynamaya başlamak şaşırtıcı. Bu, bizim büyük bir hırs ve dikkatle hareket ettiğimizi gösteriyor. Bu haftaki performansımdan daha mutlu olamazdım. Hiç servis kırdırmadım. Her şey yolunda gitti. Böyle büyük bir finalde Novak’ı devirmek harika bir duygu.”

Beş kez ile Cincinnati Açık’ta en fazla şampiyonluk yaşayan isim olan Federer, şimdi gözünü Amerika Açık’a çevirdi:

“İyi oynadığımı düşünüyorum ve kendimi iyi hissediyorum. Fiziksel olarak hep iyi hissetmek istersiniz. Zihinsel olarak da taze durumdayım. Bunu, Olimpiyat’ın ardından birkaç gün dinlenmiş olmaya borçluyum. Bu, çok önemliydi. Şimdi New York’a gitmek için heyecan duyuyorum. Amerika Açık’ta peş peşe çok başarılı oldum. Umarım bu yıl bir kez daha iyi bir turnuva geçiririm”

2004 – 2008 arasında, arka arkaya beş kez Amerika Açık şampiyonu olan İsviçreli, 2009’da finalde, son iki yılda da yarı finalde elenmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz