Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Federasyonun bilgisayarlarını çalanlar yakalandı

  A.A
  22 Ekim 2008 - 11:02Son Güncelleme : 22 Ekim 2008 - 11:02

  Voleybol Federasyonu'nun Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'ndaki odasına girerek hırsızlık yaptıkları bildirilen iki kişi, polisin yaptığı teknik takip sonucu yakalandı.

  Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, geçen hafta meydana gelen hırsızlık olayının ardından, olay yerine bırakılan canlı hamsterın konulduğu kutuyu incelemeye aldılar. Ankara'da bulunan pet shoplardaki kamera kayıtlarını inceleyerek, satın alınan hamsterları belirleyen polis, bu hayvanlardan satın alan hırsızlıktan sabıkalı Kemal D. adlı kişiyi tespit etti.

  Gözaltına alınan Kemal D'nin, hırsızlık olayını Aslan A. adlı sabıkalı arkadaşıyla birlikte gerçekleştirdiğini itiraf etmesi üzerine bu kişi de yakalandı.
  Emniyette ifade veren Kemal D, olay günü Sakarya Caddesinde Aslan A. ile birlikte alkol aldıklarını, daha sonra Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'ndaki Voleybol Federasyonu odasından bir LCD monitör ile bilgisayar kasasını çaldıklarını söylediği kaydedildi. Kemal D'nin, ifadesinde ayrıca kızına aldığı hamsterı hırsızlık yaparken olay yerinde unuttuğunu da söylediği bildirildi.

  Söz konusu kişilerin, monitör ve bilgisayar kasasını 250 YTL'ye sattıkları Oktay G. adlı kişi de gözaltına alındı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı