Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyonlara tırpan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

En büyük payı 600 milyar lirayla Güreş Federasyonu alırken, Hentbol Federasyonu 1 trilyon 400 milyar lira ile en yüksek miktarı talep eden federasyon oldu...

Federasyonların 1999 yılına ait kesin bütçeleri belli oldu. Birçok federasyon, bütçeden talep ettikleri miktarların sadece bir kısmını alırken, 600 milyar lirayla bütçedeki en büyük pay Güreş Federasyonu'nun oldu. Golf Federasyonu ise 10 milyar lirayla en az pay alan federasyon.

Bütçeden sadece iki federasyon, talip ettikleri rakamları alabildiler. Binicilik Federasyonu 80 milyar, Golf Federasyonu da 10 milyarlık taleplerinin tamamını elde etti. Hentbol Federasyonu 1999 yılı bütçesinden 1 trilyon 400 milyar lira ile en yüksek miktarı talep eden federasyon oldu.

Dağcılık Federasyonu, 400 milyar liralık talebine karşılık 40 milyar alarak bütçe talebi en çok kesintiye uğrayan federasyon oldu. En az kesinti 467 milyar lira talep eden, 400 milyar lira alan Okçuluk Federasyonu'na yapıldı. En yüksek miktarı 1 trilyon 400 milyar lirayla Hentbol istedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler