« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyondan Sofuoğlu'na jest

Motosiklet Federasyonu, Dünya Supersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 400 bin Euro tutarındaki Moto2 katılım parasını ödeme kararı aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, bu sezon Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de yarışacak milli motosikletçiye sosyal, sportif ve sponsorluk anlamında herkesin destek olması gerektiğini söyledi.

“Kenan'a sponsor arayışı içindeyiz” diyen Uçar, “Onun çok moralli olması gerekiyor. Şu andaki sponsoru federasyon. Kenan'ın katılım parasını biz ödeyeceğiz. Türkiye'yi başarıyla temsil etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Uçar, Kenan'ın motosiklette uluslararası bir sporcu olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:
“Moto GP'de sporculardan 2 milyon euroya kadar para talep ediliyor. Kenan'ın performansından dolayı 400 bin Avro'ya kadar indirebildik. Bu indirim Kenan'ın pilotaj kabiliyeti nedeniyle gerçekleşti. Örneğin Katar federasyonu 2 milyon euroya yarışçı yarıştırabiliyor.”

Şampiyon motosikletçiye sponsor olanlara gerekli desteği vereceklerini ifade eden Uçar, “Sponsor bulamazsak, kendi bütçemizden, faaliyetlerimizden feragat ederek Kenan'ı yarıştıracağız. Fakat bunu ulusal veya global bir sponsorla aşmak istiyoruz. Kenan, kendisine yapılan yatırıma değer. Sponsor nasıl bir reklam alanı isterse onu da kullandıracağız” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz