« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyon'dan Serkan açıklaması

Futbol Federasyonu, İsviçre'nin Blick gazetesinde Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e tepki gösterilerek kaleme alınan, Serkan Şahin'in milli takım olarak Türkiye'yi tercih etmesi konusuna açıklık getirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İsviçre'nin FC Basel takımında forma giyen ve Ümit Milli Futbol Takımı kadrosunda yer alan Serkan Şahin'le ilgili yapılan açıklamada, bu oyuncunun uzun süreden beri Türk milli takımları tarafından izlenen, ilk olarak da 10 Şubat 2009 tarihinde Ümit Milli Takım'da Ukrayna'ya karşı oynayan bir isim olduğu belirtildi.

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Hami Mandıralı'nın daveti sonrası Ukrayna'ya karşı özel maçta forma giydiği belirtilen Serkan Şahin'in, daha sonra Avrupa Şampiyonası elemelerindeki İrlanda Cumhuriyeti maçının kadrosuna da çağrıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Ancak o dönemde Serkan Şahin, İsviçre'den gördüğü baskılar nedeniyle bu ülkenin formasını giymiştir. Daha sonra oyuncu, özgür iradesiyle Türkiye milli takımları adına oynamak istediğini beyan etmiş, bunun üzerine Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Hami Mandıralı tarafından, Ümit Milli Takım Sorumlusu Oğuz Çetin'e danışılarak, yeniden kadroya davet edilmiştir. Blick gazetesinde yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz