« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyon'dan Galatasaray'a ceza indirimi

Tahkim Kurulu, Galatasaray Cafe Crown ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan Beko Basketbol ligi maçında çıkan olaylar nedeniyle 4 maç seyircisiz oynama ve 40.000 TL para cezası alan Galatasaray Kulübü’nün itirazını görüştü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tahkim Kurulu, doping kontrolü sırasında alınan örneklerinde yasaklanmış maddeler sınıfındaki “cathine” maddesi bulunduğu için “1 yıl hak mahrumiyeti” cezası alan Efes Pilsenli basketbolcu Kerem Gönlüm’ün cezasını “1 yıl müsabakalardan men” olarak karara bağladı.

Tahkim Kurulu, Efes Pilsen’in 30.000 TL para cezasını ise kaldırdı.

Galatasaray Cafe Crown’ın cezası 2 maça indirildi

Tahkim Kurulu, Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown’ın seyircisiz oynama cezasını 2 maça indirdi.

Tahkim Kurulu, 15 Kasım 2009 tarihinde Galatasaray Cafe Crown ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan Beko Basketbol ligi maçında çıkan olaylar nedeniyle 4 maç seyircisiz oynama ve 40.000 TL para cezası alan Galatasaray Kulübü’nün itirazını görüştü. Kurul, Galatasaray Cafe Crown’ın seyircisiz 2 maç oynama ve 20.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.  

Ayrıca Tahkim Kurulu yetkililerinden alınan bilgilere göre; cezalar sonrasında sarı-kırmızılı takımdan kesilen 5 puanın geri verilmesiyle ilgili olan konunun bugün yapılan toplantıda gündeme gelmediği ancak önümüzdeki hafta yapılacak olan kurul toplantısında görüşüleceği öğrenildi.   

Öte yandan, Galatasaray Cafe Crown'un cezalarında indirim yapılamasının sebebinin 'tahrik' olduğu öğrenildi.  

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler