Futbol Haberleri

SPOR

Federasyon'da şok istifa

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Trabzonlu üyesi Yusuf Reha Alp istifa etti.

29 Ağustos 2012 - 20:13:37

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel  Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Üyesi Yusuf Reha Alp, görevinden istifa ettiğini  bildirdi.

Yusuf Reha Alp, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık iki gündür sosyal  medyada hakkında yer alan yorum ve ithamları büyük bir üzüntüyle izlediğini  belirterek, “Hatta bu, öyle bir noktaya geldi ki kulübe hizmetlerini kamuoyunun  takdir edeceği rahmetli babam dahi konuya dahil edilmeye başlandı. Tüm bu  yaşananları aile olarak hak ettiğimizi düşünmüyorum” dedi.

Alp, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Trabzonsporlu olduğuna inanmak istediğim kişilerle aramda oluşan hukuki  yorum ve değerlendirme farkının, bu noktaya gelmesi sürecinde bir hatam var ise  şahsım adına özür diliyorum. Ancak konunun artık beni aşıp çok sevdiğimizTrabzonspor Kulübü'nü yıpratma aşamasına geldiğini görmek, ziyadesiyle üzüntü  verici. Gelinen bu noktada, şahsıma yapılan tüm küfür ve hakaretleri,  kişiliğimden ödün de vererek sineye çekip, ortak mücadele vermemiz gereken  başkalarını sevindirmemek adına hiçbir yorum yapmayacağımın bilinmesini  isterim.”

Açıklamasında, tartışılan PFDK kararlarına koyduğu muhalefet şerhlerini  de kamuoyu ile paylaşacağını belirterek, “Bu vesileyle içinde bulunmaktan onur  duyduğum Trabzonspor camiasının bir kısmının, hakkı ve hukuku yeterince  savunamadığımı düşünmesi üzerine, işgal ettiğim TFF Profesyonel Futbol Disiplin  Kurulu Üyeliği koltuğundan istifa ettiğimi kamuoyuyla paylaşmak isterim”  ifadesini kullandı.

Yusuf Reha Alp, istifasının Türk futbolunun önünü kapayanların gözlerinin  açılmasını sağlamasını umduğuna değinerek, şunları kaydetti: “Belki bu yaşananlar üzerine verdiğim istifa Türk futbolunun önünü  kapayanların gözlerinin açılmasını sağlar da koltukta oturarak başarmaya gücümün  yetmediği bir şeyi, mezkur koltuktan kalkarak başarabilirim. İstifamdan itibaren  tarafsız kalma zorunluluğunu kaybetmem dolayısıyla da kendi camiasının büyük bir  kesimi tarafından yalnız bırakıldığına inandığım büyük Trabzonspor'un değerli  başkanının her zaman yanında olacağımın da bilinmesi isterim”

F.BAHÇE İSTİFASINI İSTEMİŞTİ

Fenerbahçe Spor Kulübü, 2012 Nisan ayında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Üyesi Avukat Yusuf Reha Alp'in görevinden alınması yönünde, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na müracaat etmişti.

ŞİKE DAVASINDA ÖNE ÇIKMIŞTI

PFDK üyesi Yusuf Reha Alp, şike soruşturması sürecinde Fenerbahçe'nin ile gerginlikler yaşamıştı.

Alp o dönemde "Bir kulübün yöneticileri ceza alıyorsa kulüp de ceza almalı bana göre. Ben sahaya yansıyıp yansımadığıyla da ilgilenmiyorum. Ama kurulda dahi çoğunluğun düşüncesi bu yönde değil. Hukukta yorum farkı vardır bu kararda da üyeler arasında yorum farkı oluştu. Zaten tüzel kişiler ile gerçek kişilerin yaptıklarının ayrılıp ayrılmaması hukuk içinde de tartışma konusudur" ifadelerini kullanarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 25 Yorum }
 • kerem giray dursun 29.8.2012 10:14:59
  AĞRIDA DOKTOR OLARAK MECBURİ HİZMETİMİ YAPARKEN AMATÖR LİGDE FUTBOL OYNUYORDUM 2009-2010 SEZONUNDA TFF NU ETİK KURULU ALININ 9 - 0 SONUÇ KURULUMUZCA ŞİKE YAPTIĞI KANATİNE VARMIŞTIR DİYEREK 2 TAKIMI KÜME DÜŞÜRDÜ. VE ŞAMPİYON OLAN TAKIMI VE DİĞER TAKIMI KÜME DÜŞÜRDÜ ŞAMPİYONLUK DEĞİŞTİŞİMDİ NEDEN ?
 • mustafa t 29.8.2012 09:39:57
  Yusuf Reha alpi tanımam neden istifa etti de bilmem.ama TFF'de herkes tarafsız sanki de ondan tarafsız olmasını beklemek ne kadar dogru?Demiroren tarafsız mı?MAA tarafsız mıydı?PFDK'daki GS ve FB üyeleri tarafsız mı karar veriyor,yoksa kendi takımlarını mı kurtarıyor her seferinde?
 • yenzede yenzede 29.8.2012 09:16:57
  gerçek yerine dönsün... taraftar formasını hiç bir zaman üstünden çıkarmamıştı...isabetli olmuş.
 • Yavuz Selim ÜÇÜNCÜOĞLU 29.8.2012 09:12:25
  Kendini akıllı sanıp da kişilerle kurumları ayırın diyenlere soru ; şirket çalışanının yaptığı HATA nedeniyle verilen PARA CEZASI hatayı yapan KİŞİ’ye değil de ‘’ŞİRKET’e’’ kesilmiyor mu???Şirket;‘HATAYI KİŞİ YAPTI,ÖDEMEM’ diyebiliyor mu?Bugüne kadar neredeydiniz???Ankaraspor ŞİKE Mİ YAPMIŞTI?!
 • ABDULLAH ÇITLAK 29.8.2012 08:52:45
  Mahkeme şike, teşvik var diyor ve FB Spor Kulübünün Başkanı ve yöneticilerini mahkum ediyor. TFF yok öyle birşey diyor. Yarın Yargıtay bu cezaları onaylarsa yine aynı şeyi söyleyecekler. Türkiye'de taraftarlık, dürüstlüğün, namusun, emeğe saygının önünü geçti malesef.
 • fikri gul 29.8.2012 08:35:47
  Hamza belliki sen FB'lisin... Spor hukuku kanaat ile işler hukuk ise belge ve delilller ile... Mahkemenin BELGE ve DELİLLERE dayanarak şike var,teşvik var dediği iddianameye şike yok teşvik yok KANAATİ veren PFDK üyelerimi TARAFSIZDI ?Kimin ne olduğunu yargıtay kararı ile herkes anlayacak !
 
HaberlerFAİZfaiz kararıali bulaçGanire Paşayevacanımı vermeye hazırımBeşiktaşMaç