« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyon'da gerilim yükseliyor

18 Eylül'de yapılacak olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlık seçimi öncesinde heyecan ve tansiyon her geçen gün artıyor.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

18 Eylül'de yapılacak olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlık seçimi öncesinde heyecan ve tansiyon her geçen gün artıyor. En ilginç gelişme ise bugün TBF merkez binasında yaşandı. Doğan Hakyemez’in TBF binasını alınmamasını federasyon yalanladı. Hakyemez de TBF’ye “Haysiyetiniz varsa güvenlik kamerası görüntülerini yayınlayın” cevabını verdi. Federasyon da kısa bir süre sonra görüntüleri yayınladı....

 

Federasyon Başkanlığı'na adaylığını koyan Doğan Hakyemez, bugün resmi başvurusunu yapmak üzere Zeytinburnu'ndaki merkez binasına gitti. Binaya alınmayan Doğan Hakyemez, 15 dakika bekletildikten sonra evraklarını federasyonun girişindeki müracaat bürosuna bıraktı.

 

FEDERASYON YALANLADI

 

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetimi de twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Doğan Hakyemez'in yaşadıklarını şu sözlerle yalanladı: "Sayın Doğan Hakyemez’in TBF binasına alınmaması ile ilgili iddiaları, hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. TBF’yi itham altında bırakan bu yakışıksız iddiaların, belirlenmiş bir stratejinin parçası olduğuna inanmak istemiyoruz."

 

HAKYEMEZ'DEN ÇOK SERT CEVAP

 

Federasyon'dan yapılan bu açıklama sonrasında da başkan adayı Doğan Hakyemez, TBF'ye sert bir dille yanıt vererek "Haysiyetiniz varsa güvenlik kamerası görüntülerini yayınlayın" dedi.

 

TBF YAŞANANLARI ANLATTI

 

Basketbol Federasyonu, yaptığı basın açıklamasında yaşanan olayları şu şekilde anlattı:

 

Bu sabah Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Binası’na, TBF başkan adaylığı başvurusunda bulunmak üzere gelen Doğan Hakyemez beraberinde getirdiği evrakları resepsiyon görevlisine teslim ettikten sonra kimlik fotokopisinin çekilmesini rica etmiş ve teslim tutanağı almak istediğini beyan etmiştir.

Takribi 5 dakikalık bir süre zarfında tamamlanan söz konusu işlemler sırasında Sn. Hakyemez, TBF Binası lobisinde misafir edilmiş, kendisine ve eşlik eden şoförüne üç kez ikram teklifinde bulunulmuş ancak kendisi kibarca reddetmiştir.

TBF Binası’na 09.13’te giriş yapan ve 09.19’da işlemlerinin tamamlanmasına müteakip binadan ayrılan Doğan Hakeyemez, herhangi bir şekilde TBF yetkilileri ile görüşme talebinde bulunmamış ve TBF idari ofis bölümlerine giriş yapma isteğini dile getirmemiştir. Dolayısıyla, TBF personelinin kendisine hiçbir şekilde engellemede bulunması veya bir saygısızlık yapması söz konusu değildir. Aksine, kendisi kurumumuza yakışır şekilde misafir edilmiş ve işlemleri en kısa sürede tamamlanarak maksimum oranda yardımcı olunmuştur.

Federasyon girişinde bulunan resepsiyon görevlisi Selda Soydan da, Doğan Hakyemez ile ilgili aralarındaki diyalogu şöyle anlattı; “Doğan Hakyemez geldi ve bizimle tokalaştı. Daha sonra başkan adaylığı dosyasını verdi ve kayıt alınmasını istedi. Biz de bunun üzerine kendisini buyur ettik ve ne içmek istediğini sorduk. Sonrasında ise yukarıya çıkarak başvuru kaydını aldım ve kaydın fotokopisini kendisine verdim. Tekrar herhangi bir şey içmek isteyip istemediğini sordum, kendisi de içmeyeceğini söyledi ve federasyondan ayrıldı. Tabi bu süreç içerisinde kimseyle görüşme talebinde bulunmadı.”

Sabah saatlerinde TBF Binası’na yapmış olduğu ziyaretin ardından çeşitli mecralarda; Federasyonumuzu hedef alan yakışıksız ithamlarda bulunan ve kendisine saygısızlık yapıldığına dair asılsız iddialar öne süren Doğan Hakyemez’in açıklamaları tamamıyla hayal ürünüdür.

Sn. Hakyemez gibi uzun yıllar TBF çatısı altında önemli görevlerde bulunmuş bir basketbol adamının kamuoyunu yanlış bilgilendiren ve yönlendiren gerçek dışı açıklamalarını üzüntüyle karşılıyoruz.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler