Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyonda deprem

Trabzonspor Başkanı Şener’e sahip çıkmak için istifa eden Alp’in ardından, bordo mavili kulübü PFDK’da temsil eden Mustafa Beyazlı ve Taylan Üner’in de bugün aynı kararı alması bekleniyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Futbol Federasyonu’nda istifa depremi yaşandı... Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) üyesi Trabzonsporlu Yusuf Reha Alp, bordo mavili kulübün başkanı Sadri Şener’e sahip çıkmak amacıyla görevini bıraktığını açıkladı. Bu istifanın ‘domino etkisi’ yaratması ile bugün, PFDK’da Trabzonspor’u temsil eden diğer üyeler Mustafa Beyazlı ve Taylan Üner’in de görevlerinden ayrılması bekleniyor.

/images/100/0x0/55eb2388f018fbb8f8adc126

Yusuf Reha Alp, yazılı açıklamasında, “Sosyal medyada bana yapılan hakaretler öyle bir noktaya geldi ki, kulübe hizmetlerini kamuoyunun takdir edeceği rahmetli babam dahi konuya dahil edilmeye başlandı. Yaşananları hak ettiğimizi düşünmüyorum” dedi. Alp, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Şener’in yanında olacağım’

İçinde bulunmaktan onur duyduğum Trabzonspor camiasının bir kısmının, hakkı ve hukuku yeterince savunamadığımı düşünmesi üzerine, PFDK Üyeliği koltuğundan istifa ettiğimi kamuoyuyla paylaşmak isterim.

Koltukta oturarak başarmaya gücümün yetmediği bir şeyi, mezkur koltuktan kalkarak başarabilirim. Camiasının büyük bir kesimi tarafından yalnız bırakıldığına inandığım büyük Trabzonspor’un değerli başkanının her zaman yanında olacağım.

F.Bahçe istifasını istemişti

YUSUF Reha Alp, şike soruşturması sürecinde Fenerbahçe ile gerginlikler yaşamıştı. Alp o dönemde, “Bir kulübün yöneticileri ceza alıyorsa kulüp de ceza almalI. Ben sahaya yansıyıp yansımadığıyla da ilgilenmiyorum. ” ifadeleri dikkatleri üzerine çekmişti. Fenerbahçe de,  Nisan ayında PFDK Avukat Yusuf Reha Alp’in görevinden alınması yönünde, TFF’YE müracaat etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler