« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyona öfke

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

5. yabancı futbolcu oynatma kararının Tahkim Kurulu tarafından durdurulması üzerine kulüpler, Futbol Federasyonu'na sert tekpi gösterip istifaya çağırdı.

Futbol Federasyonu'nun 5. yabancı futbolcu oynatma kararının, Tahkim Kurulu tarafından durdurulması, bu hakkı kullanan 1. lig kulüpleri arasında şok etkisi yarattı. 5. yabancı hakkını kullanan kulüp yöneticileri, bu kararla çok zor durumda kaldıklarını belirtti.

Bursaspor teknik menajeri Sedat Özden, ‘‘Biz futbolcumuzla anlaştık. Mukavelesini yapıp, parasını bile ödedik. Şimdi federasyon bizim bu zararımızı karşılayacabilecek mi? Bu olay tam bir fiyaskodur. Futbol Federasyonu derhal istifa etmelidir’’ dedi.

Altay Kulübü Başkanı Nafiz Zorlu ise bütün planlarını Senad Brkiç'i oynatmak üzere yaptıklarını belirterek, ‘‘Şimdi ne olacak bilmiyorum. Baştan belli olsa, talibi olan oyuncularımız vardı, alternatiflerimiz vardı, zor durumda kaldık. Federasyonun ocak ayında 5. yabancı oyuncunun oynatılmasına izin vermesi iş değildi. Büyük tartışmalara yol açacağı ortadaydı. Ben kulüpler birliği toplantısında 4 artı 1 ya da 2 formülünü önermiştim. Makul olan buydu. Kulüp 4 oyuncu oynatabilsin ama, diğerlerinin sözleşmesini de feshetmek zorunda kalmasın’’ diye konuştu.

5. yabancı oyuncu olarak Slovak Semenic ile anlaşan G.Birliği kulübü ise Erzurumspor maçında sahaya 5 yabancı futbolcu ile çıkacağını belirtti.
Bunları da Beğenebilirsiniz