« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyona mektup gönderdik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulubü Doktoru Burhan Uslu, Hasan şaş''ın dopingle suçlandığı Sakaryaspor maçının hemen ertesi günü Futbol Federasyonu Doping Komisyonu Başkanlığına bir mektup yazarak durumu bildirdiğini öne sürdü. 18 Şubat 1999 günü yazılan mektup aynen şöyle:

Futbol Federasyonu Doping Komisyonu Başkanlığı'na

17 Şubat 1999 Çarşamba günü oynanan Sakaryaspor- Galatasaray, Türkiye Kupası yarı final ilk karşılaşması öncesinde gripal enfeksiyonu bulunan futbolcularımızdan 14 sırt numaralı Hasan Şaş'a maça 20 dakika kala medikal liste teslim edildikten sonra A-Ferin tablet verilmiştir.

Karşılaşma sonrası yapılan doping kontrolü sırasında Sayın Prof. Dr. Ahmet Araman'a Multivitamin, Aspirin, Paracetamol ve A-Ferin adlı müstahzahların verildiği deklare edilmiştir. A-Ferin adlı spesiyalitenin muhtevasında az miktarda da olsa bulunan Phenilpropanolamin etken maddesi futbolcumuzun idrarının incelenmesi sırasında doping testinin müspet netice vermesine yolaçabilir.

Bu nedenle ön bir önlem olarak, futbolcumuzun test sonuçlarının müspet çıkması halinde bu durumun hukuk kurulunuzca gözönüne alınarak, durumun değerlendirilmesini arzederim.

En derin saygılarımla

Burhan Uslu
Bunları da Beğenebilirsiniz