« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Federasyon zarar vermesin

Aziz Yıldırım, "Federasyonun Avrupa standartlarından ve işleyişinden yoksun çalışmasının sonuçlarına katlanmak, bundan hem mali hem de manevi olarak zarar görmek, F.Bahçe ile diğer kulüplerin kaderi olmamalı" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BAŞKAN Aziz Yıldırım, Roberto Carlos transferinin Türkiye’nin tanıtımına yaptığı katkının görmezden gelinemeyeceğini söyledi. Yıldırım, kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin temmuz ayı sayısında yer alan yazısında, "Yıllar önce hepimiz için sadece hayalden ibaret olan efsane isimlerin Türk takımlarına transferinin bugün son derece rahat bir şekilde gerçekleşiyor olması ve buna da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün önderlik görevi yapması camiamız için gurur vericidir" diye konuştu. Fenerbahçe’nin daha nice dünya oyuncusuna kadrosunda yer verecek güce geldiğini ve bunu da kendi yağıyla kavrularak yaptığını belirtti. Aziz Yıldırım, yabancı futbolcu kontenjanına da değinerek, "Burada tartışılması gereken tek şey; F.Bahçe Spor Kulübü olarak biz bütün bunları yaparken, futbolun içindeki kurumların Türk futbolunun Avrupa standartlarına taşınmaması yolunda gösterdiği anlamsız dirençtir.

Chelsea örneği

Türkiye’de sezon hazırlıklarına başlayan birçok spor kulübünün topbaşı yapacağı günlere kadar yabancı oyuncu kontenjanı ile ilgili kararların federasyon tarafından açıklanmaması düşündürücüdür. Avrupa’da birçok kulübün lejyonerlerle başarıya ulaştığını, Chelsea’nin 19 yabancıyı kadrosunda bulundurmasını hala yorumlayamamış olmak Türk futbolu için büyük bir kayıptır.

Futbol Federasyonu’nun Avrupa standartlarından ve işleyişinden yoksun çalışmasının sonuçlarına katlanmak, bundan hem mali hem de manevi olarak zarar görmek, Fenerbahçe Spor Kulübü ile diğer kulüplerin kaderi olmamalıdır" ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz